Puchar Polski Lech Lechia
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 8 Lipca 2020

Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Gdzie obejrzeć? Na żywo. Transmisja TV, online. Relacja

Dziś drugi z półfinałów Totolotek Pucharu Polski. Lech Poznań podejmie u siebie Lechię Gdańsk. Stawką jest bezpośredni awans do finału. Gdzie będzie można obejrzeć na żywo to spotkanie?

Wczoraj poznaliśmy pierwszego finalistę Totolotek Pucharu Polski. Choć wielu brało taki scenariusz pod uwagę, to jednak raczej mało kto przewidywał, że Cracovia rozniesie Legię aż 3:0. Warszawiacy już od 4 spotkań wyglądają mizernie, czym na razie potwierdzają, że zasługują na tytuł mistrza Polski. Być może jeszcze będą w stanie zmazać plamę, którą sami zrobili na swoim honorze, jednak fakty są takie, że to Pasy zagrają w finałowym starciu krajowego pucharu. Kto do nich dołączy po dzisiejszym meczu w Poznaniu?

Rozpędzony Kolejorz

Lech Poznań od momentu wznowienia rozgrywek prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Kolejorz doznał tylko jednej porażki z Legią, a już od 7 spotkań pozostaje niepokonany. Mimo że na drodze poznaniaków stawały takie zespoły jak Piast, Śląsk, czy ponownie Legia, to wychodzili oni z tych starć zwycięsko. Lech gra na dodatek bardzo przyjemnie dla oka, a przy okazji cieszy dobra postawa takich zawodników jak Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, czy Tymoteusz Puchacz. Podopieczni Dariusza Żurawia na pewno będą bardzo wymagającym rywalem dla Lechii w dzisiejszym meczu Pucharu Polski.

Lechia walczy o europejskie puchary

Więcej w tym półfinale mają do ugrania piłkarze Lechii. Lech w Ekstraklasie dosyć bezpiecznie plasuje się na 3 miejscu, które daje prawo do gry w eliminacjach Ligi Europy. Gdańszczanie szanse na podium mają niewielkie. Dlatego jedyną drogą do europejskich rozgrywek jest właśnie wygranie Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca prezentują się w ostatnich tygodniach dosyć dobrze. Ostatnia porażka z Cracovią nie może być traktowana w kategoriach wpadki, bowiem możne powiedzieć, że Pasy złapały huragan w żagle i niemal rozjeżdżają kolejnych przeciwników.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk: transmisja, na żywo, gdzie obejrzeć?

Atut własnego boiska może Lechowi nie wystarczyć. Lechia będzie równie zdeterminowana, co gospodarze. Kolejorz czeka na jakiekolwiek trofeum od 2016 roku, natomiast Duma Pomorza ma za cel nie tylko Puchar Polski, ale także grę w europejskich pucharach. Faworyta wskazać trudno, bowiem w ostatnich latach obie ekipy wygrywają niemal naprzemiennie. Jednak w ostatnich 19 latach, gdańszczanie przy Bułgarskiej wygrali tylko raz, w sezonie 2018/19. Ostatnie 2 wizyty w Poznaniu piłkarzy z pomorza, to porażki.

Transmisję na żywo z tego spotkania będzie można obejrzeć na kanale Polsatu Sport. Przedmeczowe studio rozpocznie się już o godzinie, natomiast pierwszy gwizdek meczu wybrzmi o 20:00.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News