Zakopane
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Stycznia 2021

Wiemy ile zarobili polscy skoczkowie za PŚ w Zakopanem. Ogromna kasa, należało im się

Zakopane w weekend gościło najlepszych skoczków świata. Na Wielkiej Krokwi odbyły się dwa konkursy Pucharu Świata. W sobotę oglądaliśmy rywalizację drużynową, a w niedzielę zawodnicy rywalizowali już indywidualnie. Choć Polakom nie udało się wygrać, mają oni powody do zadowolenia. Biało-Czerwoni za swoje występy zarobili ogromne pieniądze. Polacy znajdują się w czołówce najlepiej opłacanych w tym sezonie zawodników PŚ.

  • Polscy skoczkowie w weekend wzięli udział w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem
  • Polacy zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym, a w rywalizacji indywidualnej żaden z nich nie stanął na podium
  • Po zakończeniu zmagań na Wielkie Krokwi dowiedzieliśmy się, ile zarobili za swój udział Polscy skoczkowie

Zakopane zakończyło już weekend ze skokami narciarskimi, a więc przyszedł czas podsumowań. Choć Polskim skoczkom nie udało się triumfować na Wielkiej Krokwi, nie mają oni powodów do narzekań. Nasi reprezentanci zarobili w trakcie weekendowe rywalizacji wielkie pieniądze.

Zakopane niezbyt szczęśliwe dla polskich skoczków

Za nami weekendowe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi oglądaliśmy rywalizację w konkursach drużynowym i indywidualnym. Kibice liczyli na zwycięstwa Polaków, ale tym razem musieli pogodzić się z dominacją rywali z zagranicy.

W sobotnim konkursie drużynowym Polacy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Po pierwszej serii podopieczni Michala Doleżala zajmowali pierwsze miejsce. Niestety w serii finałowej gorszy skok oddał Andrzej Stękała. 115,5 metra sprawiło, że Austriacy wyprzedzili nasz zespół.

Skończyło się na drugim miejscu dla Polski i wielkich apatytach na niedzielną rywalizację indywidualną. Niestety również w niedzielę Kamil Stoch i spółka nie byli w stanie sięgnąć po zwycięstwo. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Andrzej Stękała, który zajął drugie miejsce.

25-latek w ostatnich tygodniach imponuje formą i pomimo wspomnianego słabszego skoku z drugiej serii sobotniego konkursu, utrzymuje bardzo wysoki poziom. Za swoje świetne starty Andrzej Stękała pnie się nie tylko w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także w zestawieniu najlepiej opłacanych skoczków obecnego sezonu.

Ile zarobili Polacy za skoki w Zakopanem? Andrzej Stękała liderem

Tylko podczas weekendu w Zakopanem Andrzej Stękała zarobił aż 41 tys. złotych! Złożyła się na to premia od FIS za zajęcie drugiego miejsca w konkursie drużynowym, a także ponad 18 tys. złotych za piąte miejsce w niedzielnym konkursie indywidualnym. W tym sezonie polski skoczek zarobił już 143 tysiące złotych.

Stękała awansował tym samym na 14. miejsce najlepiej zarabiających skoczków świata w sezonie 2020/2021. Najwyższe miejsce z Polaków zajmuje nadal Kamil Stoch, który jest drugi. Lider naszej kadry ustępuje jedynie Norwegowi Halvorowi Egnerowi Granerudowi. Konto Stocha za występy w Zakopanem powiększyło się o 32 tys. złotych.

Łącznie daje to Kamilowi Stochowi kwotę 420 tys. złotych zarobionych w tym sezonie. Wspomniany Norweg Granerud zarobił 455 tysięcy. Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, czwarte miejsce zajmuje Dawid Kubacki, a piąte Piotr Żyła.

Kubacki zarobił 253 tys. złotych, a Żyła 233 tysiące. Polacy za zajęcie drugiego miejsca w konkursie drużynowym w Zakopanem otrzymali 90 tys. złotych do podziału. Zwycięzca niedzielnego konkursu, czyli w tym przypadku Marius Lindvik, mógł liczyć na nagrodę w wysokości 41 tys. złotych.

Źródło: WP SportoweFakty

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News