Przeprosiny Marcin Gortat
Znamy rywali polskich klubów
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 18 Września 2020

Szczęście uśmiechnęło się do polskich klubów. Dobre losowanie ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy

Zany rywali polskich klubów w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Drużyny z Ekstraklasy najpierw w przyszłym tygodniu muszą się uporać rywalami w trzeciej fazie eliminacji. Jeżeli pokonają następną przeszkodę to staną przed bramą do fazy grupowej. Najtrudniejsze zadanie będzie miał

Znamy rywali polskich klubów w IV rundzie eliminacji Ligi Europy. Najpierw w przyszłym tygodniu Legia Warszawa, Lech Poznań oraz Piast Gliwice wystąpią w III rundzie. Jeżeli w środę (Lech) i czwartek (Legia i Piast) pokonają swoich rywali, zostanie im jedna przeszkoda do pokonania, aby wejść do fazy grupowej.

Znamy rywali polskich klubów w IV rundzie eliminacji LE

Polscy kibice mogą mieć mieszane odczucia związane z przygodą polskich klubów w europejskich pucharach. Już w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów odpadła Legia Warszawa, która przegrała z Omonią Nikozja 0:2. Z kolei zarówno Lech, jak i Piast wygrali dwa swoje pierwsze mecze w eliminacjach Ligi Europy.

Piłkarze z Poznania pokonali w I rundzie 3:0 łotewską Valmierę, a w minioną środę w takim samym stosunku pokonali szwedzkie Hammarby. Z kolei gliwiczanie najpierw uporali się z Dynamem Mińsk, wygrywając 2:0, a w czwartek pokonali po zaciętym meczu austriacki Hartberg 3:2.

Szczęście polskich klubów

W III rundzie najpierw wystąpią piłkarze Lecha Poznań. W środę zmierzą się z cypryjskim Apollonem. W czwartek do rywalizacji staną Legioniści, którzy zagrają z kosowską Dritą, a tego samego dnia Piast Gliwice na wyjeździe z duńską FC Kopenhagą.

Losowanie dla polskich drużyn było dosyć szczęśliwe. Najtrudniejszą przeprawę będzie miał Piast Gliwice, który potencjalnie może trafić na chorwacką Rijekę. Natomiast dużo łatwiej będzie miała Legia Warszawa, która wylosowała Karabach Agdam z Azerbejdżanu. W przypadku awansu do IV rundy mistrzowie Polski zagrają o awans do fazy grupowej na własny stadionie. W przypadku awansu do IV rundy na własnym stadionie zagra też Piast Gliwice, natomiast tylko Lech Poznań zagra na wyjeździe.

Pary IV rundy eliminacji Ligi Europy:

Legia Warszawa/Drita - Karabach Agdam
Charleroi/Partizan Belgrad - Apollon/Lech Poznań
FC Kopenhaga/Piast Gliwice - HNK Rijeka/ Kolos Kovalivka

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News