Adam Małysz Stoch
MAREK ZIELINSKI/East News
Autor Łukasz Kowalski - 10 Stycznia 2021

Historyczne osiągnięcie Kamila Stocha. Dorównał Adamowi Małyszowi, wielkie brawa

Adam Małysz nie zajmuje już samodzielnie trzeciego miejsca w klasyfikacji zawodników z największą liczbą zwycięstw w Pucharze Świata. W sobotę pod tym względem zrównał się z nim Kamil Stoch. Obaj mają na koncie po 39 pucharowych zwycięstw. Więcej od Polaków ma tylko dwóch skoczków. W obecnej formie Stoch już niedługo zepchnie Małysza z podium.

  • Adam Małysz dogoniony przez Kamila Stocha w liczbie zwycięstw Pucharu Świata
  • Po wygranej Stocha w Titisee-Neustadt obaj mają na koncie po 39 pucharowych zwycięstw
  • Sam skoczek nie przywiązuje do tego większej uwagi

Adam Małysz po sobotnim konkursie w Titisee-Neustadt nie jest już samodzielnie trzeci pod względem liczby zwycięstw w Pucharze Świata. Do "Orła z Wisły" dołączył Kamil Stoch, który w pięknym stylu triumfował na Hochfirstschanze.

Sobotni konkurs w wykonaniu Biało-Czerwonych był bliski ideału. Po pierwszej serii prowadził Dawid Kubacki przed Stochem i Halvorem Rgnerem Granerude. Czwarty był Piotr Żyła i piąty Andrzej Stękała. Ostatecznie konkurs zakończył się zwycięstwem Stocha, trzecim miejscem Żyły, piątym Stękały i siódmym Kubackiego.

Adam Małysz dogoniony przez Kamila Stocha

Dla skoczka z Zębu było to 39. zwycięstwo w Pucharze Świata. Tyle samo ma Małysz. Więcej od Polaków mają tylko Matti Nykänen (46 zwycięstw) i Gregor Schlierenzauer (53 zwycięstwa). Stoch w obecnej formie najpewniej jeszcze w tym sezonie pobije osiągnięcie "Orła z Wisły".

Stoch zwycięstwo nr 39 osiągnął niemal dokładnie 10 lat po swoim pierwszym triumfie. 33-latek pierwszy konkurs Pucharu Świata wygrał 23 stycznia 2011 roku w Zakopanem. Był to zarazem ostatni konkurs Małysza na Wielkiej Krokwi w Pucharze Świata.

Skandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoSkandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoCzytaj dalej

Po sobotnim konkursie, w rozmowie z mediami Stoch przyznał, że nawet nie zdawał sobie sprawy z tego, że dogonił Małysza. - Może kiedyś będzie to miało dla mnie znaczenie. Na tę chwilę cieszę się tym, co jest. Z tego zwycięstwa - powiedział w rozmowie z TVP Sport.

Jeszcze niedawno trener polskiej kadry Michal Doleżal opowiadał kilku osobom, że jak Stoch wygra w Pucharze Świata po raz 39., to Małysz wróci do skakania. - "Dodo" tak mówił? No tak śmialiśmy się, że nie wystarczy wyrównanie, jak pobije, to wracam do skoków. Ale w sumie ja już wróciłem, więc nic się wielkiego nie dzieje (Małysz jest dyrektorem koordynatorem w Polskim Związku Narciarskim - przyp. red.) - powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport Filipem Czyszanowskim.

Stoch i Małysz mają na koncie po 39 zwycięstw w Pucharze Świata

Sam Małysz skomentował fantastyczne wyniki Polaków w mediach społecznościowych. Docenił nie tylko Stocha, ale także pozostałych Polaków, którzy od początku rywalizacji w Titisee-Neustadt spisywali się bardzo dobrze.

- Wow, moje serce któregoś razu tego nie wytrzyma... Żeby czterech naszych zawodników walczyło o zwycięstwo w Pucharze Świata to już trudne do wyobrażenia, choć oglądam to na żywo na miejscu. Ostatecznie trzeci raz z rzędu wygrywa Kamil Stoch, a do tego na podium Piotr Żyła i życiowy wynik Andrzeja Stękały - napisał Małysz.

Nie mogło zabraknąć również gratulacji dla Stocha za jego 39. zwycięstwo w Pucharze Świata. - Witam Kamila Stocha w 'Klubie 39'. Dla mnie było oczywiste, że osiągnięcie tej liczby zwycięstw w Pucharze Świata przez Kamila jest kwestią czasu. Cieszę się, że nastąpiło to tak szybko, a swoją pracą przy kadrze miałem w tym jakiś udział. I czekam na kolejne jego wygrane - dodał "Orzeł z Wisły".

Stoch będzie miał okazję pobić wyczyn Małysza już w niedzielę. Drugi indywidualny konkurs w Titisee-Neustadt rozpocznie się o godzinie 16. Za tydzień Puchar Świata zawita do Zakopanego.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News