Arkadiusz Milik transfer
screen - youtube.com/ELEVEN SPORTS PL
Autor Łukasz Kowalski - 13 Stycznia 2021

Napoli podjęło pilną decyzję w sprawie Milika. Obniżą cenę, byle nie przeszedł do Juventusu

Arkadiusz Milik w końcu doczekał się pozytywnych informacji dotyczących swojej przyszłości. Włoskie media podają informacje, że władze Napoli zdecydowały się obniżyć swoje żądania i obniżą cenę za Polaka. Wszystko po to, aby ten latem za darmo nie wzmocnił Juventusu Turyn. We Włoszech są pewni, że w najbliższych dniach Milik zostanie zawodnikiem Olympique’u Marsylii.

  • Arkadiusz Milik być może jeszcze w styczniu zakończy sagę transferową ze swoim udziałem
  • Włoskie media informują, że władze Napoli zgodzą się obniżyć cenę za Polaka, byle ten latem nie trafił za darmo do Juventusu Turyn
  • Napastnik reprezentacji Polski ma kontynuować swoją karierę w Olympique’u Marsylia

Arkadiusz Milik już niedługo może opuścić Napoli. Od dłuższego czasu wiadomo, że Polak chce opuścić włoski klub, przez co popadł w niełaskę u właściciela i sztabu trenerskiego drużyny. Po raz ostatni napastnik wystąpił meczu Napoli 8 sierpnia. Od tamtego czasu wszystkie spotkania ogląda z wysokości trybun.

Rozwiązaniem tej sytuacji miał być transfer, najpierw w letnim oknie transferowym, co ostateczni nie doszło do skutku, a obecnie w zimowym. Wydaje się, że saga z udziałem przenosin Milika może mieć swój koniec już niedługo.

Arkadiusz Milik w najbliższych dniach odejdzie z Napoli?

Nie ma dnia, w którym włoskie media nie przekazywałyby nowych doniesień związanych z potencjalnym transferem Polaka. Teraz dziennikarz Ciro Venerato informuje, że odejście Milika z Napoli jest już coraz bliżej.

Włoski klub w zimowym oknie transferowym już negocjował transfer Polaka z zainteresowanymi zespołami. Zarówno Atletico Madryt, jak i Olympique Marsylia oraz West Ham nie chciały wykładać za Milika żądanej przez Napoli kwoty. Właściciel Azzurrich Aurelio De Laurentiis oczekiwał za polskiego napastnika kwoty rzędu 15-18 milionów euro.

Zdaniem włoskiego dziennikarza Napoli ma obniżyć swoje oczekiwania finansowe. Wszystko po to, aby nie dopuścić do transferu Polaka do Juventusu Turyn. Kilka dni temu media poinformowały, że Milik jest już po słowie z mistrzami Włoch i w lipcu za darmo dołączy do nowego zespołu.

To właśnie te informacje miały wpłynąć na decyzję o sprzedaży Polaka. Milik w najbliższych dniach ma trafić za granicę. - Napoli boi się o przyszłość Milika. Obawia się, że pójdzie do Juventusu za darmo. On wyjedzie do Marsylii - przekonuje Venerato.

Polak ma trafić do francuskiej Ligue 1

Zdaniem włoskiego dziennikarza zawodnik przejdzie do Olympique’u Marsylia nawet za dużo mniejsze pieniądze. - Wydaje się, że Napoli przekonało się do rezygnacji z klauzuli, aby jak najszybciej zamknąć temat i sprzedać gracza za granicę - podkreśla.

- Możliwość odejścia Milika za darmo do Juventusu ma skłonić De Laurentisa, żeby ten zadowolił się mniejszymi pieniędzmi, aby nie dać możliwości Juventusowi na przeprowadzenie darmowego transferu - przekazał Venerato.

Na transferze już zimą zależy także samemu zawodnikowi. Jeżeli Polak nie zacznie regularnie grać w klubie, to nie znajdzie się kadrze reprezentacji na Euro 2020. Taki scenariusz w niedawno podkreślił prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

Milik trafił do Napoli z Ajaksu Amsterdam latem 2016 roku. Włoski klub zapłacił za niego 32 miliony euro. W drużynie z Neapolu zagrał 122 spotkania, w których strzelił 48 goli i zanotował 5 asyst.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News