Bayern Monachium Manuel Neuer transfer
Instagram - Manuel Neuer
Autor Piotr Bernaciak - 27 Marca 2020

Manuel Neuer bliski odejścia z Bayernu. Może trafić do Premier League

Bayern Monachium może latem stracić bramkarza, który wyrobił sobie reputację prawdziwej legendy. Jak się dowiadujemy, odejście Manuela Neuera jest bardzo realne. Pojawił się już nawet pierwszy chętny do kupna.

Bayern Monachium będzie musiał przygotować się na to, że latem trzeba będzie dokonać kilku zmian w kadrze pierwszego zespołu z uwagi na cięcia budżetowe. Nikt nie planował jednak, by do grupy piłkarzy opuszczających Bayern dołączyć miał pierwszy bramkarz zespołu. Na ten moment jednak wiele wskazuje na to, że jego odejście stanie się prawdą już za kilka miesięcy.

Manuel Neuer występuje w Bayernie Monachium od wielu lat i dziesiątki tysięcy kibiców nawet nie wyobrażają sobie mistrzów Niemiec bez charakterystycznie grającego bramkarza. Trzeba się jednak przygotować na to, że jego odejście będzie bardzo prawdopodobne w obliczu trudnej sytuacji, ale również braku porozumienia z władzami obecnego klubu.

Bayern Monachium może stracić bramkarza

Bayern Monachium kupił Manuela Neuera z Schalke wiele lat temu, a bramkarz odpłacił się fantastyczną grą we wszystkich rozgrywkach. Jego charakterystyczny, agresywny styl gry sprawił, że drużyna straciła znacznie mniej bramek, bo golkiper ratował ją w newralgicznych momentach. To właśnie Neuer był uznawany za jednego z najważniejszych piłkarzy w zespole.

Mimo wszystko doszło do braku porozumienia z władzami zespołu. Manuel Neuer chce przedłużenia kontraktu o trzy lata, a Bayern Monachium proponuje mu jedynie dwuletnią umowę. Co więcej, do zmiany klubu skłaniać go ma także transfer Alexandra Nubela, który do Bayernu trafia, tak samo jak Neuer, właśnie z Schalke. Pojawił się już pierwszy klub zainteresowany Neuerem.

Manuel Neuer może odejść z Bayernu

Zainteresowana jego usługami ma być Chelsea. Drużyna prowadzona przez Franka Lamparda miała mnóstwo problemów przez błędy Kepy Arrizabalagi i szuka ponoć nowego bramkarza, którym mógłby zostać właśnie Manuel Neuer. W tym momencie trudno mówić o lepszej możliwej zmianie jakościowej.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News