Bundesliga
Sportfoto Zink Daniel Marr via www.imago-images.deImago Sport
Autor Mateusz Dziubiński - 12 Lipca 2020

Legendarny klub utrzymał się w lidze po wielkiej walce. O braku degradacji zadecydowała 96. minuta spotkania (WIDEO)

Bundesliga zakończyła sezon już kilka dni temu, jednak pozostały do rozegrania niezwykle istotne spotkania, które zadecydowały, jakie drużyny utrzymają się w gronie najlepszych zespołów w Niemczech. Walka trwała do samego końca zarówno w Bundeslidze, jak i na jej zapleczu. Legendarny klub zagwarantował sobie utrzymanie w niesamowitych okolicznościach, bo dopiero w 96. minucie barażowego pojedynku. 

Bundesliga poznała już wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia. Znamy drużyny, które wystąpią w europejskich pucharach, jak i te, które spadną z ligi. Podobnie jest na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Wiemy, kto awansował do elity i że utrzymanie zapewniła sobie zasłużona dla niemieckiej piłki ekipa. Rozstrzygnięcie poznaliśmy w niebywałych okolicznościach.

Bundesliga poznała wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2019/2020

Znamy już wszystkie najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu 2019/2020 w Bundeslidze i 2. Bundeslidze. Wiedzieliśmy, kto zajmie najwyższe lokaty obu klas rozgrywkowych, jednak do rozstrzygnięcia pozostały kwestie spadku. W 2. Bundeslidze o byt musiała walczyć doskonale znana kibicom ekipa FC Nuernberg, w której w przeszłości występowali polscy piłkarze jak Jacek Krzynówek i Tomasz Hajto.

Minęły jednak czasy, gdy zespół z Norymbergi grał w Bundeslidze i w tym sezonie musiał drżeć do końca o byt na jej zapleczu. Ostatecznie udało się utrzymać miejsce barażowe, w którym drużyna zmierzyła się z FC Ingolstadt, czwartym zespołem trzeciej ligi niemieckiej. Pierwsze spotkanie na terenie Norymbergi zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:0, jednak rewanż był dla znanego klubu prawdziwym koszmarem.

Dramatyczna końcówka zadecydowała o utrzymaniu słynnego klubu

Od pierwszych minut rewanżowego spotkania piłkarze Ingolstadt rzucili się do odrabiania strat i osiągnęli swój cel. Bramki zdobyte w 53. i 62. minucie meczu wyrównały stan rywalizacji. Cztery minuty później piłkarze trzecioligowca znaleźli się w niebie, gdy na 3:0 podwyższył Robin Krausse. Ten wynik promował ich do gry w 2. Bundeslidze.

Nuernberg nie zamierzało jednak rezygnować i atakowało, by zdobyć bramkę, która pozwoli im się utrzymać na zapleczu ekstraklasy. Ostatecznie udało im się trafić do siatki rywali w niesamowitych okolicznościach. W ostatniej z sześciu doliczonych przez sędziego minut zdobyło gola, którego autorem był Fabian Schleusener. Zasłużony klub cudem uniknął więc relegacji i zagra w 2. Bundeslidze w przyszłym sezonie.

Przepraszamy, wideo jest obecnie niedostępne

- Nie wiemy, co napisać. Utrzymujemy się! - napisano na oficjalnym profilu zespołu z Norymbergi na Twitterze. FC Nuernberg to legendarny niemiecki klub. Na swoim koncie ma tytuł mistrza Niemiec wywalczony w roku 1968. Czterokrotnie również sięgał po Puchar Niemiec (1935, 1939, 1962, 2007), a także rozegrał wiele sezonów w Bundeslidze.

Źródło: Sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News