Cracovia Probierz
Jan Bielecki/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Lutego 2021

Kuriozalna sytuacja w Cracovii. Zdymisjonowany Michał Probierz wraca

Cracovia w sobotę przegrała 0:1 na wyjeździe z Wartą Poznań w pierwszym meczu po przerwie zimowej. Jednak dużo więcej mówi się o tym, co działo się po meczu. Trener Pasów Michał Probierz podał się do dymisji. Okazuje się jednak, że szkoleniowiec nie opuści klubu. Media informują, że trener tylko tymczasowo rozstanie się z zespołem.

  • Cracovia w ostatnich dniach przechodzi przez burzliwy okres
  • Po sobotnim meczu z Wartą Poznań (0:1) do dymisji podał się trener Michał Probierz
  • Media informują, że władze klubu nie przyjęły decyzji szkoleniowca
  • Trener Probierz ma tylko tymczasowo rozstać się z zespołem

Cracovia przegrała w sobotnim meczu z Wartą Poznań 0:1. Na konferencji po spotkaniu do dymisji podał się trener Pasów Michał Probierz. 48-latek zrezygnował zarówno z funkcji szkoleniowca, jak i wiceprezesa klubu.

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, w szczególności panu prezesowi Januszowi Filipiakowi, za to, że przez te trzy i pół roku pracowaliśmy. Ja rezygnuje z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii - powiedział Probierz na konferencji prasowej po meczu z Wartą.

Cracovia znalazła wyjście z impasu z trenerem Probierzem?

- Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną - stwierdził 48-letni trener.

- To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop - dodał trener.

Jeszcze w sobotę szkoleniowiec podkreślał w krótkich rozmowach z mediami, że jego decyzja jest nieodwołalna. Jednak do mediów już w niedzielę przeciekały informacje, że władze Cracovii nie chcą się zgodzić na rozstanie z Probierzem.

W niedzielę WP SportoweFakty przekazał informacje, że jeżeli trener zerwie kontrakt z klubem, będzie musiał wypłacić Cracovii kilkusettysięczne odszkodowanie. W ostatnich godzinach w klubie szukali możliwości wyjścia z impasu.

Media informują, że Probierz tymczasowo rozstanie się z drużyną

Pojawiają się informacje, że trener pozostanie w Cracovii, ale uda się na krótki urlop, w którym Probierz będzie miał czas na uporządkowanie spraw rodzinnych. WP SportoweFakty informuje, że czas dla siebie trener ma dostać do czwartku.

Drużynę pod nieobecność Probierza ma prowadzić zaufany asystent trenera Grzegorz Kurdziel. Jak informuje portal, szkoleniowiec miałby wrócić do zespołu przed sobotnim meczem z liderem Ekstraklasy Pogonią Szczecin.

We wrześniu ubiegłego roku Probierz przedłużył kontrakt z Cracovią do końca czerwca 2023. W klubie z Krakowa szkoleniowiec pracuje od lata 2017 roku i przez ten czas poprowadził Pasy w ponad 140. meczach. Pod jego wodzą klub wygrał Puchar i Superpuchar Polski - pierwsze trofea od 1948 roku.

Cracovia na półmetku sezonu zajmuje 12. miejsce w lidze z dorobkiem 16. punktów, jednak sezon 2020/2021 zespół trenera Probierza rozpoczynał z pięcioma ujemnymi "oczkami" za czyny korupcyjne.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News