Michal Doleżal
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTERmd
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Lutego 2021

Michal Doleżal zaskoczył wszystkich. Odważna decyzja trenera przed Klingenthal

Michal Doleżal po zawodach w Willingen podjął decyzję, że polskiej kadrze skoczków potrzebne są zmiany. Portal skaczemy.pl opublikował informację, że czeski trener zdecydował się na niespodziewany ruch. Czech odesłał do domu Aleksandra Zniszczoła, a w jego miejsce powołał skoczka, który do tej pory nie zachwycał w biało-czerwonych barwach.

  • W najbliższy weekend polscy skoczkowie wezmą udział w zawodach PŚ w Klingenthal
  • Przed zawodami w Niemczech Michal Doleżal zdecydował się dokonać zmian w składzie kadry
  • Trener Biało-Czerwonych odesłał do domu Aleksandra Zniszczoła, a w jego miejsce powołał Tomasza Pilcha

Michal Doleżal zdecydował się dokonać zmian w składzie reprezentacji Polski skoczków narciarskich. Już w najbliższy weekend Biało-Czerwoni wystąpią podczas zawodów Pucharu Świata w niemieckim Klingenthal. Podczas tej rywalizacji nie zobaczymy Aleksandra Zniszczoła. Decyzją trenera jego miejsce zajmie dość niespodziewanie Tomasz Pilch.

Michal Doleżal wprowadza zmiany w kadrze polskich skoczków

Za nami konkursy Pucharu Świata w Willingen. Polscy skoczkowie mogą mimo wszystko wyjechać z tej słynnej niemieckiej miejscowości w dobrych nastrojach. W sobotę na podium stanął Kamil Stoch, a w niedzielnym konkursie miejsce na “pudle” zajął Piotr Żyła.

Warto oczywiście przypomnieć także o świetnych skokach naszych zawodników podczas piątkowych kwalifikacji. Wygrał je Andrzej Stękała, który już podczas sesji treningowych latał najdalej ze wszystkich. Rekord skoczni pobił natomiast Klemens Murańka, który wylądował aż na 153 metrze.

Choć zarówno Andrzej Stękała, jak i Klemens Murańka nie zdołali włączyć się do walki o zwycięstwo w sobotnim i niedzielnym konkursie, kibice mogą być optymistycznie nastawieni przed kolejnymi zawodami Pucharu Świata. Te odbędą się już za kilka dni w Klingenthal.

Niemiecka miejscowość będzie gościć skoczków w zastępstwie Sapporo. Japończycy jeszcze przed startem sezonu zdecydowali o odwołaniu zawodów na słynnej skoczni Okurayama. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która nadal szaleje na wyspie Hokkaido, gdzie leży legendarny obiekt.

Michal Doleżal zdecydował się na zaskakujące powołanie

Przed zawodami w Klingenthal na dość zaskakujący ruch zdecydował się trener naszej reprezentacji. Michal Doleżal zdecydował się dokonać zmiany w składzie Biało-Czerwonych. Podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata nie zobaczymy Aleksandra Zniszczoła.

Jak poinformował portal skaczemy.pl, Michal Doleżal w miejsce Zniszczoła powołał na zawody w Niemczech Tomasza Pilcha. Jest to spore zaskoczenie, gdyż siostrzeniec Adama Małysza do tej pory mocno rozczarowywał. W obecnym sezonie udało mu się zdobyć zaledwie jeden punkt do klasyfikacji generalnej PŚ.

Wszystko wskazuje na to, że Tomasz Pilch musiał w ostatnim formie dojść do wysokiej formy, skoro Michal Doleżal powołuje go do pierwszej reprezentacji. Skoczkowie, którzy nie startowali w Pucharze Świata, trenowali ostatnio w Zakopanem. 20-latek musiał pokazać się z bardzo dobrej strony na Wielkiej Krokwi.

W Klingenthal wystartuje łącznie siedmiu polskich skoczków. Oprócz Tomasza Pilcha będą to Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Klemens Murańka i Jakub Wolny.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News