Cracovia Probierz
screen - youtube.com/ MKS CracoviaTV
Autor Łukasz Kowalski - 31 Stycznia 2021

Michał Probierz pozostanie trenerem Cracovii? Władze klubu nie chcą go puścić

Cracovia w ostatnich dniach przechodzi przez prawdziwy wstrząs. Po sobotnim meczu z Wartą Poznań (0:1) do dymisji podał się Michał Probierz. 49-latek zrezygnował zarówno z funkcji trenera, jak i wiceprezesa klubu. Do mediów przedostają się informacje, że na dymisję nie zgadzają się władze Pasów. Okazuje się, że trener Probierz może tylko tymczasowo rozstać się z klubem.

  • Cracovia w ostatnich dniach przechodzi przez burzliwy okres
  • Po meczu z Wartą Poznań do dymisji podał się trener i wiceprezes klubu Michał Probierz
  • Z dymisją nie zgadzają się władze Cracovii, które szukają wyjścia z sytuacji
  • Media podają, że trener ma tylko tymczasowo pożegnać się z drużyną i po urlopie wrócić do klubu

Cracovia ma za sobą bardzo burzliwe dni. Sytuacja w klubie będzie jeszcze napięta w najbliższym czasie. Wszystko za sprawą trenera Michała Probierza, kory po meczu z Wartą Poznań (0:1) podał się do dymisji.

Szkoleniowiec swoją decyzją zaskoczył nie tylko władze, ale także kibiców Cracovii. Fani Pasów nowych informacji na temat Probierza musieli szukać w mediach. Klub w tej sprawie nie zajął jeszcze żadnego oficjalnego stanowiska.

Cracovia przechodzi burzliwy okres po deklaracji Probierza o dymisji

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, w szczególności panu prezesowi Januszowi Filipiakowi, za to, że przez te trzy i pół roku pracowaliśmy. Ja rezygnuje z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii - powiedział Probierz po meczu.

- Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną - wyjawił szkoleniowiec.

Do mediów przeciekają informacje, że to właśnie powody rodzinne mają stać za decyzją 48-letniego szkoleniowca. Jednak jak podaje Sport.pl, władze Cracovii nie chcą przyjąć jego dymisji. Co więcej, jak ustalił portal WP SportoweFakty, jednostronne zerwanie przez Probierza kontraktu, będzie się wiązało z koniecznością wypłaty przez trenera kilkusettysięcznego odszkodowania.

Jeszcze w sobotę w krótkich rozmowach z mediami Probierz zaznaczał, że jego decyzja jest nieodwracalna. Jednak uparcie przy swoim stanowisku ma stać także Cracovia, która chce znaleźć wyjście z impasu.

Klub szuka impasu z zaistniałej sytuacji

Sport.pl podaje, że w klubie znaleziono pewne rozwiązanie, które zadowoliłoby obie strony. Probierz miałby otrzymać miesiąc urlopu na uporządkowanie spraw rodzinnych i wrócić do trenowania Cracovii. W tym czasie zespół miałby być pod opieką zaufanego asystenta trenera Grzegorza Kurdziela.

Sytuację pogarsza także fakt, że we wrześniu ubiegłego roku trener przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2023. Do tego trener z drużyną przygotował się do rundy jesiennej i w tej sytuacji nowy trener miałby utrudnione zadanie.

Na razie nie wiadomo, na ile realne jest rozwiązanie, w którym trener Probierz idzie na urlop. Cała sytuacja jednak nie jest komfortowa dla zawodników, którzy nie wiedzą, kto będzie ich prowadził w następnym meczu ligowym.

Cracovia na półmetku sezonu zajmuje 12. miejsce w lidze z dorobkiem 16. punktów, jednak sezon 2020/2021 zespół trenera Probierza rozpoczynał z pięcioma ujemnymi "oczkami" za czyny korupcyjne. W przyszłym tygodniu Pasy zmierzą się z liderem Pogonią Szczecin.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News