Cristiano Ronaldo
Golders/@katiaaveirooficial/EuroPics/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 5 Października 2020

Sposób Cristiano Ronaldo na długowieczność. Jest z nim 7 dni w tygodniu

Sposób Cristiano Ronaldo na długo wieczność? Prywatny szef kuchni portugalskiego gwiazdora zdradza jego tajemnice. Nie od dziś wiadomo, że piłkarz Juventusu Turyn jest perfekcjonistą jeśli chodzi o wszystkie aspekty zdrowego trybu życia. Giorgio Barone jest osobistym kucharzem Ronaldo od stycznia bieżącego roku i opowiada nieco na temat współpracy z CR7.

Cristiano Ronaldo od lat jest perfekcjonistą. Jak widać nie idzie to na marne. Portugalczyk mimo 35 lat imponuje formą i może pochwalić się lepszą dyspozycją do wielu zdecydowanie młodszych kolegów. Takiej postawy rzecz jasna nie da się osiągnąć bez odpowiedniej diety. W związku z tym gwiazdor postanowił w tym roku zatrudnić eksperta w tej dziedzinie. Prywatnym kucharzem Cristiano został Giorgo Barone.

Kucharz Ronaldo zdradza co je Portugalczyk

Jak zdradza Giorgio Barone, dieta Cristiano Ronaldo opiera się na produktach wysokobiałkowych. Portugalczyk je 6 posiłków dziennie, w odpowiednich odstępach czasowych, a nieodzownym składnikiem potraw są warzywa. Jeśli chodzi o mięso, to gwiazdor Juventusu je tylko kurczaka, a jego ulubioną potrawą jest Bacalhau à Brás, czyli narodową danie Portugalii z dorszem. Oczywiście w jadłospisie pięciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki nie na miejsca na słodycze czy napoje gazowane.

Sposób Cristiano Ronaldo na długowieczność.

Cristano Ronaldo to absolutny perfekcjonista. Piłkarz w 2013 roku kupił do swojego domu specjalne komory regenerujące, a ponadto wybudował siłownie, uprawia pilates i regularnie pływa w basenie. Dodatkowo mistrz Europy z 2016 roku dba także o odpowiednie przygotowanie mentalne i od niedawna spotyka się z psychologiem. Piłkarz powtarza, że w kwestii dbania o siebie najważniejsze są trzy rzeczy: dobrze spać, dobrze jeść i ciężko trenować. To wszystko składa się na to, że Cristiano Ronaldo to prawdziwa "maszyna". Można śmiało powiedzieć, iż w tej kwestii zdecydowanie nie odstępuje mu nasz Robert Lewandowski.

Źródła: Canal+ Sport, Onet Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News