Ekstraklasa transfer
mat. prasowe Zagłębie Lubin
Autor Łukasz Kowalski - 1 Lutego 2021

Były piłkarz Fenerbahce i Chelsea zagra w Polsce. Miroslav Stoch nowym piłkarzem Zagłębia Lubin

Ekstraklasa ma kolejną gwiazdę w swoich szeregach. W poniedziałek nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin został Miroslav Stoch. 31-letni Słowak w przeszłości występował m.in. w Chelsea Londyn, Fenerbahce Stambuł czy Slavii Praga. Do Miedziowych trafił jako wolny zawodnik. Słowak chce w Ekstraklasie zapracować na powołanie do kadry narodowej na mistrzostwa Europy.

  • Ekstraklasa ma kolejną gwiazdę w swoich szeregach.
  • W poniedziałek zawodnikiem Zagłębia Lubin został Miroslav Stoch.
  • 31-letni Słoweniec w przeszłości występował w Chelsea Londyn, Fenerbahce Stambuł czy Slavii Praga.
  • Skrzydłowy związał się z Miedziowymi półroczną umową.

Ekstraklasa ma w swoich szeregach kandydata na gwiazdę ligi. W poniedziałek Zagłębie Lubin poinformowało, że do zespołu dołączył Miroslav Stoch. Zawodnik do miedziowych trafił na zasadzie wolnego transferu, po tym, jak od kilku miesięcy pozostawał bez klubu.

31-letni Słowak występuje głównie na pozycji skrzydłowego. Zagłębie zdecydowało się na taki ruch ze względu na problemy zdrowotne Sasy Zivca. W dopięciu kontraktu pomógł fakt, że Stoch znał się wcześniej z trenerami Miedziowych.

Ekstraklasa z nową gwiazdą

- Czuję się bardzo dobrze po podpisaniu umowy. W podjęciu decyzji na pewno pomogło mi to, że znam osoby ze sztabu szkoleniowego z trenerem Ševelą i Lubomirem Guldanem na czele - powiedział Stoch cytowany przez stronę internetową klubu.

- Rozmowy były bardzo konkretne dlatego zdecydowałem się na Zagłębie. Myślę, że Lubin to dobre miejsce dla piłkarza. Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł wybiec na boisko, by pomóc drużynie - dodał słowacki skrzydłowy.

- Wiedzieliśmy, że Miroslav jest wolnym zawodnikiem. Znam go bardzo dobrze jeszcze z czasów reprezentacji, więc myślę, że to pomogło w negocjacjach. Miro ma w sobie bardzo dużo motywacji, by grać. Chce pomóc Zagłębiu, ale również sobie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy - powiedział po podpisaniu kontraktu trener sportowy Zagłębia Lubomir Guldan.

Bez wątpienia Stoch ma jedno z najciekawszych CV w polskiej ekstraklasie. Swoją przygodę z wielką piłą zaczął już w wieku 17. lat, kiedy trafił do Chelsea Londyn. W zespole The Blues wielkiej kariery nie zrobił, zaliczył jedynie 5 występów, ale w dorobku ma mistrzostwo Anglii.

Zagłębie Lubin podpisała kontrakt z byłym zawodnikiem Chelsea czy Fenerbahce Stambuł

Później tułał się po różnych klubach Europy. Po przygodzie z Chelsea trafił do holenderskiego Twente, gdzie również nie zagrzał długo miejsca, ale zgarnął tytuł mistrzowski. Największą karierę zrobił na boiskach w Turcji.

Przez trzy lata występował w Fenerbahce Stambuł, w którym uzbierał 122 spotkania. Kolejne 28 dołożył w Bursasporze. Z Turcji wyjechał jako zdobywca tytułu mistrza kraju i dwukrotny triumfator w Pucharze Turcji.

W ostatnich latach występował w Slavii Praga, z którą zdobył mistrzostwo kraju i dwa puchary Czech, a od lipca 2019 roku grał w PAOK-u Saloniki, z którym się rozstał po zakończeniu poprzedniego sezonu i od tamtego czasu pozostaje bez klubu. W swojej karierze zaliczył jeszcze epizod w Al-Ain FC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Transfer do Zagłębia ma pomóc Stochowi w powrocie do reprezentacji Słowacji. 31-latek zaliczył 60 występów w barwach narodowych, a z kadrą był na mistrzostwach świata w 2010 roku czy na Euro 2016 we Francji. Słowacja będzie pierwszym rywalem Biało-Czerwonych na czerwcowych mistrzostwach Europy.

Zagłębie Lubin zajmuje obecnie 7. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 22. punktów. Miedziowi mają dziewięć "oczek" straty do liderującej Pogoni Szczecin. W następnej kolejce ligowej zmierzą się na wyjeździe z Lechem Poznań.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News