Ekstraklasa Warta Poznań
facebook.com/Warta Poznań
Autor Łukasz Kowalski - 12 Września 2020

Wielkie plany klubu z Ekstraklasy. Chcą stać się regionalną potęgą, na początek nowy obiekt i kino

Ekstraklasa w ostatnich latach zrobiła ogromny skok jakościowy, jeżeli chodzi o infrastrukturę. W Polsce pojawia się coraz więcej nowoczesnych stadionów, które goszczą piłkarzy. Jeszcze nie każdy klub z Ekstraklasy może pochwalić się nowym obiektem, ale w najbliższym czasie powstanie kolejny. Klub chce przy okazji stworzyć cały ośrodek.

Ekstraklasa w ostatnich latach zdecydowanie lepiej wygląda pod względem infrastruktury niż poziomu sportowego. O ile kibice mogą narzekać na poziom sportowy polskiej ligi, o tyle w kontekście stadionów nie odstajemy od bardziej rozwiniętych piłkarsko krajów. A to nie koniec, ponieważ kolejne kluby zapowiadają inwestycje w obiekty.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Pilne informacje z ostatniej chwili. Koronawirus w PZPN, dwie osoby są zakażone, znamy szczegóły
  2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone
Znęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletceZnęcał się nad nią ojciec, mieszka w kontenerze bez wody. Kibice pomogli polskiej lekkoatletceCzytaj dalej

Ekstraklasa będzie miała kolejny nowoczesny stadion?

Po 25. latach przerwy do Ekstraklasy awansowała Warta Poznań, która na co dzień rozgrywa swoje mecze na dawnym stadionie Groclinu w Grodzisku Wielkopolskim. W klubie chcą jak najszybciej doprowadzić do sytuacji, w której Warta będzie mogła grać na własnym boisku, a przy okazji zapewnić rozwój w innych sektorach.

- Szukamy dla siebie wartości, które niekoniecznie sprowadzają się tylko do sportu. Nie chcemy, by popularność klubu czy jego rozwój były uzależnione tylko od tego, w jakiej lidze akurat gra - zwłaszcza że dobry wynik sportowy nie jest czymś, co jesteśmy w stanie sobie zawsze zagwarantować. Dlatego kładziemy teraz mocny nacisk na tworzenie wokół Warty społeczności. Tworzymy inicjatywy, których dotąd w Poznaniu nie było. Wychodzimy do seniorów, kobiet oraz osób z niepełnosprawnościami - powiedział Jarosław Żubka dyrektor marketingu poznańskiego klubu cytowany przez WP Sportowe Fakty.

W klubie już od jakiegoś czasu starają się, aby Stadion przy Drodze Dębińskiej, zwany przez kibiców "ogródkiem", spełniał wymogi Ekstraklasowe. Zamontowano już tam oświetlenie, a w najbliższych miesiącach ma zostać zainstalowana podgrzewana murawa. Największym problemem jest brak trybuny z wymaganym zapleczem.

Na razie Warta Poznań skupia się na zbudowaniu wymaganej przez podręcznik licencyjny, 4,5-tysięcznej widowni. Na razie w związku z pandemią koronawirusa Poznania nie stać na budowę kolejnego obiektu. Stadion Miejski przy ulicy Bułgarskiej, na którym gra Lech Poznań kosztował aż 800 milionów złotych.

Justyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeńJustyna Żyła wypina się na zdjęciu, a jej fani atakują Piotra. Reakcja ludzi nie pozostawia złudzeńCzytaj dalej

Wielkie plany Warty Poznań

- Projekty nowego budynku pojawiały się w przeszłości, ale to są już sprawy mocno nieaktualne. Trzeba zmierzyć, jak w obecnych realiach, związanych z epidemią koronawirusa, kształtowałyby się koszty takich prac. Na pewno nie mamy mocarstwowych planów, tyle że musimy pamiętać o wymogach licencyjnych. Dziś stadion w ekstraklasie musi pomieścić co najmniej 4,5 tysiąca widzów. My na tym poziomie aktualnie występujemy, a w przyszłości takie wymagania mogą zostać przeniesione również do lig niższych. Dlatego, bez względu na aktualne realia sportowe, warto przygotować obiekt, który spełni wszystkie wymagania - zdradził w rozmowie z WP Sportowe Fakty szef rady nadzorczej Warty, Marcin Janicki.

- Przy Drodze Dębińskiej chcemy stworzyć strefę "ogródek", w której można będzie spędzać czas poza meczami. Będą tam miejsca wypoczynkowe, gastronomiczne, kino letnie, czy możliwość organizacji koncertów. Ten projekt trafił już do budżetu obywatelskiego - dodał Jarosław Żubka.

W klubie z Poznania chcą także zagospodarować niszę, której nie wykorzystał bogatszy Lech Poznań. Warta postawiła na AMP Futbol oraz na piłkę nożną kobiet. Takie działania mają spowodować napływ nowych sponsorów, a także pomóc w realizacji społecznej odpowiedzialności biznesu.

Warta Poznań po dwóch kolejkach Ekstraklasy zajmuje 14. miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym. Zieloni przegrali zarówno z Lechią Gdańsk, jak i Zagłębiem Lubin 0:1. Okazję do pierwszego zwycięstwa w Ekstraklasie od 25. lat piłkarze z Poznania będą mieli w sobotę. Warciarze na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim podejmą Piast Gliwice.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaucja za opakowania po napojach sposobem na ekologię i oszczędność. Nowy system nie wymagałby paragonów
  2. Kosmiczne umięśnione myszy wróciły na Ziemię. Niezwykły eksperyment NASA
  3. Już dzisiaj może dojść do prawdziwego hitu transferowego. Legia Warszawa sprowadza prawdziwą gwiazdę
  4. Gigantyczny skandal w Lidze Mistrzów. Miało dojść do wielkiego fałszerstwa, klub czuje się oszukany
  5. Była oficjalna oferta za Messiego. Wyciekły dokumenty, bajońskie sumy dla Argentyńczyka
  6. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News