Przeprosiny Marcin Gortat
Ekstraklasa Lukas Podolski
Instagram - Lukas Podolski
Autor Piotr Bernaciak - 19 Stycznia 2020

Lukas Podolski znalazł nowy klub? Piłkarz ucina spekulację w sprawie gry w Polsce

Ekstraklasa miałaby przywitać Lukasa Podolskiego jeszcze tej zimy, a przynajmniej tego chcieliby fani Górnika Zabrze. Prawdopodobnie będzie jednak inaczej. Informuje o tym dość nieoczekiwanie sam zawodnik.

Ekstraklasa z pewnością cieszyłaby się znacznie większym zainteresowaniem, gdyby w jej szeregach znalazłby się Lukas Podolski. Od dłuższego czasu docierały do nas wiadomości, jakoby Niemiec urodzony w Polsce miał podpisać kontrakt z Górnikiem Zabrze, jednak póki co wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości się to jednak nie wydarzy.

Były reprezentant Niemiec z pewnością wzmocniłby Górnika i znacząco pomógłby w kontekście walki o utrzymanie, jednak włodarze klubu zastanawiali się, czy pozyskanie zdobywcy mistrzostwa świata jest już możliwe już w trakcie tego okna transferowego. Nieoczekiwanie w sprawie wypowiedział się sam zawodnik, który zabrał głos w mediach społecznościowych.

Ekstraklasa z Lukasem Podolskim?

Jakiś czas temu Lukas Podolski potwierdził odejście z Vissel Kobe, co oznaczało, że znów pojawią się spekulacje o jego kolejnej drużynie. Wiadomo, że nie jest on już zbyt młodym zawodnikiem i nie dostanie angażu w topowej europejskiej drużynie i to właśnie dlatego coraz głośniej mówiło się o angażu w Górniku Zabrze. Ostatecznie jednak do niego najprawdopodobniej nie dojdzie.

Wszystko przez to, że Lukas Podolski zamieścił wpis na Twitterze, w którym pojawiły się emotikony skorpiona oraz samolotu. Skorpion jest symbolem Antalyasporu, tureckiego klubu, z którym urodzony w Gliwicach Podolski był łączony. Wszystko wskazuje więc na to, że jednak uda mu się wywalczyć możliwość gry w lidze silniejszej od polskiej, z której zapewne skorzysta.

Ekstraklasa cierpi na brak rozpoznawalnych zawodników

Ekstraklasa najprawdopodobniej nie powiększy się o klasowego piłkarza, jakim bez wątpienia w polskich warunkach byłby Lukas Podolski. Górnik musi poszukać swoich wzmocnień gdzie indziej. Transfer zapewne zostanie potwierdzony już w najbliższej przyszłości.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News