Ekstraklasa
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Września 2020

Ronaldinho może trafić do Ekstraklasy. Szalony plan brazylijskiego menadżera

Ekstraklasa po transferze Rivaldinho do Cracovii wzbogaciła się o syna słynnego reprezentanta Brazylii, mistrza świata z 2002 roku i jednej z największych legend futbolu, czyli Rivaldo, a już niedługo do Polski może zawitać sam Ronaldinho! Wieloletni gracz klubów Ekstraklasy, Hernani, obecnie jest menedżerem piłkarskim i ma oryginalny plan, jak ściągnąć do naszego kraju byłego gracza Barcelony, Milanu i PSG, z którym zna się jeszcze z czasów wspólnej gry w Brazylii.

Ekstraklasa z udziałem legendarnego Ronaldinho? To możliwe. Zaskakujący pomysł na sprowadzenie Brazylijczyka do Polski ma doskonale znany kibicom naszej ligi były obrońca Korony Kielce Hernani, który obecnie jest menedżerem piłkarskim. Emerytowany zawodnik zna Ronaldinho z czasów wspólnej gry w Gremio Porto Alegre.

Ekstraklasa z Ronaldinho jako nową gwiazdą?

We wtorek pojawiły się prawdziwie sensacyjne informacje. Była gwiazda polskiej Ekstraklasy, pochodzący z Brazylii Hernani, ma szokujący plan z uwzględnieniem jednego z najlepszych piłkarzy w historii piłki nożnej, czyli Ronaldinho. Były defensor takich klubów, jak Korona Kielce i Górnik Zabrze zamierza sprowadzić swojego słynnego rodaka do Polski.

Obaj panowie znają się jeszcze z czasów wspólnej gry w brazylijskim klubie Gremio Porto Alegre, nim Ronaldinho przeniósł się do Paris Saint-Germain, a następnie Barcelony i został najlepszym piłkarzem świata. Hernani w rozmowie z dziennikarzem “Przeglądu Sportowego” Jarosławem Zielińskim opowiedział o tej znajomości. Zawodnicy mieli okazję rywalizować podczas meczów wewnątrz drużyny.

– Lubił mnie, więc nie ośmieszał za mocno. Za to mojego partnera ze środka obrony potrafił skręcać niemiłosiernie. Dlatego z dwójki stoperów to ja zawsze wypadałem najlepiej - wyznał były gwiazdor Ekstraklasy i powiedział, że może sprowadzić Ronaldinho do Polski.

Były gwiazdor Górnika i Korony Kielce chce sprowadzić Ronaldinho do Polski

Oczywiście nie chodzi o to, by legendarny piłkarz grał w jednym z klubów naszej ligi. Ronaldinho zakończył już karierę i czasami bierze tylko udział w meczach pokazowych. Techniki i umiejętności zdecydowanie nie stracił, ale z formą fizyczną jest już gorzej.

Hernani, który coraz aktywniej działa na rynku menedżerskim i ma świetne kontakty, chce nawiązać współpracę z Ronaldinho, który również może się pochwalić doskonałymi znajomościami na całym świecie i mógłby pośredniczyć w sprowadzaniu do Ekstraklasy utalentowanych graczy np. z Hiszpanii.

- Płyną z tego same korzyści. Ktoś dostaje dobrego zawodnika np. na rok, a do tego może wykorzystać Ronaldinho w celach marketingowych: zorganizować konferencję prasową, spotkania z dziećmi, sponsorami… Rozmawiamy z trzema klubami ekstraklasy na temat takiej współpracy i czekamy na ostateczne decyzje - zdradził Hernani. Trzeba przyznać, że projekt ten brzmi niezwykle ciekawie.

Źródło: "Przegląd Sportowy"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News