Gdzie oglądać Ekstraklasę
Beata Zawadzka/East News
Autor Łukasz Kowalski - 14 Czerwca 2020

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Transmisja TV na żywo, live stream, multiliga

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Transmisja TV na żywo, live stream, Multiliga. W niedzielę ostatnia, 30. kolejka Ekstraklasy, kończąca rundę zasadniczą. Składy grup mistrzowskiej i spadkowej już są znane. Najciekawiej zapowiadają się spotkania w Białymstoku i Gdyni. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 18.

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Transmisja TV na żywo, live stream, Multiliga. Ekstraklasa dzisiaj zakończy sezon zasadniczy. Po raz pierwszy od wprowadzenia podziału na grupę mistrzowską i spadkową składy obu grup były znane przed 30. kolejką. O mistrzostwo i europejskie puchary zawalczą Legia Warszawa, Piast Gliwice, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. O utrzymanie walczyć będą Zagłębie Lubin, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Wisła Płock, Wisła Kraków, Korona Kielce, Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Transmisja TV na żywo

Mimo że podział jest już jasny, nie oznacza to, że w meczach 30. kolejki zabraknie emocji. Zawodnicy będą grali o jak najwyższe miejsce w tabeli, aby uzyskać korzystniejszy terminarz, a także zająć wyższą pozycję w tabeli w przypadku równej liczby punktów po 37. kolejkach.

Najciekawiej zapowiadają się dwa spotkania. Szósta w tabeli Jagiellonia Białystok podejmie na własnym stadionie aktualnego mistrza Polski Piasta Gliwice. Białostocczanie walczą, aby w przyszłym sezonie zagrać w europejskich pucharach. Do podium tracą tylko dwa punkty. Z kolei Piast po remisie z Górnikiem Zabrze nie może pozwolić sobie na kolejną stratę punktów, jeżeli poważnie myśli o dogonieniu liderującej Legii Warszawa.

Gdzie oglądać Ekstraklasę? Live stream, Multiliga.

O zupełnie inne cele walczą Arka Gdynia i Wisła Kraków. Krakowianie, którzy jesienią zaliczyli serię 11. porażek z rzędu, mimo poprawy wyników dalej nie mogą być pewni utrzymania. Po wznowieniu rozgrywek Wiślacy przegrali spotkania zarówno z Piastem, jak i z Legią, ale w ostatnim meczu pokonali 3:2 Raków Częstochowa i wciąż mają czteropunktową przewagę nad strefą spadkową. Arka z kolei jest przedostatnia w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Arkowcy wciąż mają szanse na utrzymanie, ale do bezpiecznego miejsca, zajmowanego przez "Białą Gwiazdę" tracą sześć punktów.

Jak co roku Ekstraklasa i Canal+ przygotowali dla swoich kibiców Multiligę. Wszystkie osiem spotkań rozpocznie się o godzinie 18. Transmisja Multiligi na antenie programu Canal+. Cztery spotkania: Jagiellonia - Piast, Górnik - Legia, Arka - Wisła K. i Korona - Lech - zobaczymy na antenach Canal+. Mecz "Jagi" z Piastem będzie transmitowany także w TVP Sport. Pozostałe mecze, czyli Cracovia - Wisła Płock, Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk, Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź będą dostępne w aplikacji Canal+.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News