Jagiellonia Białystok
pl.m.wikipedia.org/Krisgola/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Lipca 2020

Jagiellonia Białystok zmienia herb. O jego nowym wyglądzie zdecydowali kibice

Jagiellonia Białystok poinformowała o zmianie herbu. Decyzję podjęli kibice w specjalnie przygotowanym referendum. Fani Dumy Podlasia postanowili, że klub wróci do „Starej Jotki”.

Jagiellonia w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Klub z Białegostoku powstał w 1920 roku, a początkowo występował pod nazwą 42. Pułku Piechoty. Nazwa Jagiellonia pojawiła się dopiero po 12 latach funkcjonowania. Występuje od 1932 roku z 9-letnią przerwą. Jaga wielokrotnie zmieniała herb, a było to związane z przynależnością klubu do armii. Teraz zdecydowano o powrocie do „Starej Jotki”.

Jagiellonia wraca do starego herbu

Władze Jagiellonii postanowiły w styczniu zorganizować referendum, w którym kibice mieli możliwość wyboru jak będzie wyglądał herb Dumy Podlasia w kolejnym sezonie. W głosowaniu wzięło udział 4 tysiące kibiców, którzy aż w 84% postanowili, że Jaga wróci do „Starej Jotki”. Klub opublikował na swoim koncie na Facebooku oficjalne oświadczenie.

Jagiellonia Białystok herb

Nawiązanie do przygody w Ekstraklasą i Pucharem Polski

„Stara Jotka” w takim kształcie, była herbem Jagiellonii przez 14 sezonów w latach 1989-1999 i 2003-2006. Charakteryzuje ją pękaty kształt, a także dominacja na tarczy koloru zółtego nad czerwony.

„Przypomina nam on o pierwszej przygodzie w Ekstraklasie, jak również o rywalizacji w pierwszym finale Pucharu Polski” - napisano na oficjalnej stronie klubu.

Jagiellonia Białystok miniony sezon zakończyła na 8 miejscu z 52 punktami na koncie. W rok 100-lecia klubu z pewnością spodziewano się lepszego wyniku, ale może w kolejnych rozgrywkach Jaga nieco bardziej zadowoli swoich kibiców.

Źródło: sport.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News