Ile zarabia Adam Małysz?
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Kwietnia 2020

Ile zarabia Adam Małysz? Powalająca kwota

Ile zarabia Adam Małysz? To pytanie nurtuje kibiców skoków narciarskich. Były wybitny skoczek pełni aktualnie funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Kwota, jaką otrzymuje za wykonywanie swoich obowiązków może, okazać się powalająca dla niejednej osoby. 

Ile zarabia Adam Małysz w Polskim Związku Narciarskim? Najwybitniejszy skoczek w historii naszej kadry po odłożeniu nart i przejęciu funkcji dyrektora w związku nie może narzekać na brak zajęć, ale i na brak pieniędzy. Dziennikarze postanowili przyjrzeć się zarobkom jednego z najsłynniejszych Polaków.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Naukowcy podali datę szczytu zachorowań w Polsce. Zbliża się nieubłaganie
Patogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychPatogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychCzytaj dalej


Ile zarabia Adam Małysz? Kwoty zwalają z nóg

W trakcie wieloletniej kariery na skoczniach całego świata Małysz wypracował sobie niesamowitą markę. Na początku wieku stał się istnym fenomenem. W kraju wybuchła “Małyszomania”. Za skoczkiem z Wisły na każde zawody podążały tysiące kibiców z Polski. Małysz rodakom odwdzięczał się kolejnymi triumfami, które stawiają go w panteonie sław tej dyscypliny. Cztery Kryształowe Kule za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i cztery tytuły mistrza świata, to tylko wierzchołek góry jego sukcesów.

17 lat na najwyższym poziomie rywalizacji w skokach pozwoliło Adamowi Małyszowi na zarobienie ponad 30 milionów złotych! Za same zwycięstwa w zawodach Pucharu Świata w pierwszym sezonie dominacji, a więc 2000/2001, konto skoczka powiększyło się o 800 tysięcy.

Zdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaZdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaCzytaj dalej


Zarobki dyrektora kadry skoczków liczone są w milionach

Małysz stał się marką. Kolejni sponsorzy składali mu oferty współpracy. Firma Red Bull doskonale znana z kasku skoczka, za samą możliwość umieszczenia tam swojego symbolu zaoferowała 200 tysięcy złotych. Po zakończeniu kariery nasz wybitny zawodnik nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Kolejni sponsorzy, jak Generali, 4F czy Teekane sprawili, że pensja Małysza wciąż liczona była w milionach.

Po objęciu funkcji dyrektorskiej w Polskim Związku Narciarskim zapewne również nie może narzekać na złe warunki finansowe. Oficjalna kwota nie jest znana, jednakże skoro prezes Apoloniusz Tajner pobiera comiesięczną pensję w wysokości 15 tysięcy złotych, założyć można, że stawka Adama Małysza jest porównywalna. Za wszystkie lata sukcesów i radości, jakiej przysporzył Polakom, zdecydowanie mu się należy!

Żródło: Puls Biznesu

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt ich nie widział przez 30 lat. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia, niespodziewany skutek kwarantanny
  2. Kościół na Mazowszu zamknięty. Sześciu duchownych zakażonych koronawirusem
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Morawiecki ujawnia, jakie będą ich następne kroki po świętach. Nie ma co liczyć na ograniczenie zakazów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News