Ile zarabia Cristiano Ronaldo
Instagram - @cristiano
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2019

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk otrzymuje gigantyczne kwoty

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk może liczyć na ogromne kwoty za swoją grę w Juventusie. Wiele pieniędzy otrzymuje również z kontraktów reklamowych. Przedstawiamy pełne zestawienie zarobków Cristiano Ronaldo.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Napastnik z Portugalii zarabia mnóstwo pieniędzy jako jeden z najlepszych piłkarzy na świecie. Zawodnik Juventusu gra świetnie w barwach mistrza Włoch, cieszy się szacunkiem sympatyków z całego świata i dzięki temu może liczyć na docenienie, również pod względem finansowym. Piłkarz o tak dobrej reputacji nie może mówić o problemach związanych z zarobkami.

Jeszcze kilka lat temu rynek nie był pod tym względem rozwinięty do tego stopnia. Zawodnicy nie zarabiali aż tak dużo, bo kluby nie miały zamiaru przepłacać w ten sposób nawet na swoich zawodnikach. Dynamiczny rozwój wielkiego biznesu, jakim jest piłka nożna, doprowadził do kolejnych zmian. Teraz piłkarza zarabiają znacznie więcej, niż jeszcze kilka sezonów temu.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Stawka jest ogromna

Portugalczyk przeniósł się do Juventusu po mundialu w 2018 roku. Co ciekawe, włodarze klubu z Turynu wcale nie zamierzały płacić Realowi za zawodnika rekordowych pieniędzy. Co więcej, doskonale wiedzieli oni o tym, że piłkarz nie jest już młody i wielka oferta nie jest potrzebna. Real w zupełności zadowoliła kwota wynosząca "tylko" nieco ponad 100 milionów euro.

Nie oznacza to jednak, że na usługi Portugalczyka nie trzeba było przeznaczyć gigantycznych pieniędzy. Okazuje się, że zawodnik reprezentacji Portugalii zarabia o wiele milionów euro więcej, niż za czasów gry w Realu Madryt. Już wtedy uważano go za jednego z najlepiej zarabiających piłkarzy, lecz okazuje się, że teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ile zarabia Cristiano Ronaldo?

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Portugalczyk dostał wielką podwyżkę

Podczas gry w Realu Madryt Cristiano Ronaldo pobierał 20 milionów euro za każdy rok gry. Okazuje się, że jego sytuacja po przenosinach do Turynu wygląda zupełnie inaczej. Teraz otrzymuje aż 30 milionów w europejskiej walucie, co oznacza, że przez cztery lata kontraktu z Juventusem uda mu się wzbogacić o aż 120 milionów euro. Kwota ta nie uwzględnia oczywiście rozmaitych premii.

Za każdego ważnego gola dla Juventusu Ronaldo może liczyć na kolejne bonusy gotówkowe. Bardzo ważne mogą być korona króla strzelców w Serie A, ale również doprowadzenie zespołu do triumfu w Lidze Mistrzów. Nie jest żadną tajemnicą, że to na tym zależy najbardziej klubowi z Włoch, który od dłuższego czasu nie może udowodnić swojej dominacji na arenie europejskiej.

Ile zarabia Cristiano Ronaldo? Przytłaczające kwoty

Warto wspomnieć, że kwota 30 milionów euro za rok gry nie obejmuje oczywiście wielu kontraktów reklamowych. Portugalczyk jest twarzą wielu marek, dlatego regularnie mamy okazję oglądać go w różnych reklamach. Możemy być niemal pewni, że z racji pieniędzy otrzymywanych od sponsorów za rekomendowanie ich produktów kapitan reprezentacji Portugalii otrzymuje przynajmniej drugie 30 milionów rocznie.

Takie pieniądze stawiają go wśród najlepiej zarabiających zawodników na świecie. Konkurować z nim mogą jedynie Leo Messi i Neymar, ale oni nie mogą liczyć na tak wielkie pieniądze związane z reklamami. Zawodnik Juventusu jest znacznie bardziej atrakcyjny pod względem przyciągania klientów, niż Argentyńczyk i Brazylijczyk.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News