Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Wielu może się zdziwić
insatgram.com/jakubblaszczykowski
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Stycznia 2020

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Wielu może się zdziwić

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Reprezentant Polski, który jest jedną z najważniejszych postaci Wisły Kraków, nie może w Polsce liczyć na takie zarobki, jakimi szczycił się w trakcie wielu lat gry w Bundeslidze. Ta kwota może zaskoczyć największych fanów talentu piłkarza.

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Zawodnik reprezentacji Polski, który plasował się kiedyś w czołówce najlepiej zarabiających, polskich piłkarzy nie może liczyć obecnie na gigantyczne zarobki. Mimo że skrzydłowy pozostaje jednym z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy, to jego wynagrodzenie jest czysto symboliczne. Dla wielu kibiców może się wydawać dziwne, że tak doświadczony i utalentowany zawodnik godzi się na grę za takie grosze. Powód tak niskich przychodów piłkarza reprezentacji Polski może odejmować mowę.

Ile zarabia Jakub Błaszczykowski? Reprezentant Polski ma obecnie symboliczne zarobki

Aby zrozumieć, czemu właściwie Błaszczykowski zarabia grosze w Wiśle Kraków, trzeba cofnąć się w czasie o rok. Klub z Krakowa pogrążony był w kryzysie sportowym i ekonomicznym, a wielu ekspertów spekulowało na temat całkowitego zniknięcia Białej Gwiazdy z futbolowej mapy Polski. Błaszczykowski, który był wówczas piłkarzem niemieckiego VfL Wolfsburg wyraził wielkie zainteresowanie powrotem do Polski i pomocy swojej byłej drużynie.

Początkowo piłkarz chciał grać w Wiśle za darmo, jednak nie pozwalały na to przepisy PZPN. Zawodnik zgodził się więc na najmniejsze możliwe wynagrodzenie za grę w wysokości 500 złotych miesięcznie. Były pomocnik BVB zdecydował się jednak na wydanie tej kwoty na zupełnie inny cel niż potrzeby prywatne.

Błaszczykowski dzięki pensji pomaga dzieciom

Pomocnik reprezentacji Polski za kwotę otrzymywaną z kasy Wisły Kraków pomaga podopiecznym domów dziecka. Pieniądze gracza Wisły Kraków wydawane są na zakup biletów na mecze Białej Gwiazdy. Co więcej, zawodnik cały czas wydaje pieniądze na cele ratowania krakowskiej drużyny przed upadkiem finansowym.

Patrząc na to, że zawodnik jeszcze przed rokiem inkasował kwotę 2,5 miliona euro za grę w Bundeslidze, to jego obecna pensja nie ma prawa równać się dawnym zarobkom. Na szczęście Błaszczykowski jest zabezpieczony finansowo i obecnie stać go na wydawanie zarobionych pieniędzy na cele Wisły.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News