Ile zarabiają skoczkowie narciarsy
Instagram - Dawid Kubacki
Autor Piotr Bernaciak - 12 Czerwca 2020

Znamy zarobki polskich skoczków za cały poprzedni sezon. Kwota dla Kamila Stocha aż nie mieści się w głowie

Ile zarabiają skoczkowie narciarscy? Zarobki polskich narciarzy nie są tajemnicą. Polscy zawodnicy należą do najlepszych na świecie, dlatego otrzymują bardzo godziwe wynagrodzenia. Po zakończonym sezonie zdecydowanie zadowolony może być Kamil Stoch, który otrzymał gigantyczną kwotę.

Ile zarabiają skoczkowie narciarscy? Nasi reprezentanci na największych światowych skoczniach cieszą się ogromną sławą i sympatią wśród fanów nie tylko z naszego kraju. Wiele osób docenia naszych sportowców w związku z ogromnymi sukcesami osiąganymi dzięki tytanicznej pracy każdego dnia. Dzięki swojej determinacji zawodnicy mogą liczyć na ogromne zarobki.

Serwis skijumping.pl przygotował listę najlepiej zarabiających skoczków w sezonie 2019/2020. Można było spodziewać się, że wśród najlepszych w tej dziedzinie znajdzie się miejsce dla Stefana Krafta, Karla Geigera, Ryoyu Kobayashiego, Dawida Kubackiego i Kamila Stocha, a więc najlepszych pięciu skoczków minionej edycji Pucharu Świata. Nie zabrakło jednak niespodzianki.

Ile zarabiają skoczkowie narciarscy?

Jak się dowiadujemy, najwięcej za miniony sezon zarobił zwycięzca Pucharu Świata, a więc Stefan Kraft. Otrzymał on niemalże 200 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ponad 820 tysięcy złotych. Kolejny pod względem zarobków jest Ryoyu Kobayashi, który otrzymał 195 tysięcy franów, o 9 tysięcy więcej od trzeciego Karla Geigera. Ciekawe informacje dotyczą także Polaków.

Pomimo zwycięstwa Dawida Kubackiego w Turnieju Czterech Skoczni dowiadujemy się, że więcej zarobić zdołał Kamil Stoch, który otrzymał niemalże 740 tysięcy złotych za swoje znakomite skoki. Kubacki otrzymał "jedynie" 660 tysięcy złotych. 300 tysięcy złotych trafiło do Piotra Żyły, który w tabeli najlepiej zarabiających skoczków był na 12. miejscu. Z pewnością nie może jednak narzekać.

Ile zarabiają skoczkowie narciarscy? Wielu może się zdziwić

Trzeba jasno przyznać, że sporym zaskoczeniem jest znaczna przewaga zarobków Stocha nad Kubackim pod względem wyników w tym sezonie, bowiem to Kubacki zdobył więcej punktów w Pucharze Świata. Niemałą niespodzianką jest także wyższe miejsce Ryoyu Kobayashiego, który w swojej ojczyźnie cieszy się popularnością.

źródło: Skijumping.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News