Robert Lewandowski Manchester City
Frank Hoermann/Sven Simon/Pool via Peter Schatz/Imago Sport and
Autor Łukasz Kowalski - 12 Czerwca 2020

Robert Lewandowski w drodze do Manchesteru City? Były piłkarz widzi tam szansę dla Polaka

Robert Lewandowski jest jednym z najskuteczniejszych zawodników na świecie w ostatnich latach. Nic dziwnego, że w swoich szeregach widziałyby go najlepsze zespoły na świecie. Jak sugeruje były zawodnik m.in.: Manchesteru City, Polak byłby idealnym następcą Sergio Aguero, którego przyszłość nie jest jeszcze znana.

Robert Lewandowski od lat prezentuje doskonałą formę. Nic dziwnego, że chciałoby go mieć w swoim zespole wiele drużyn w Europie. Jednak "Lewy" w tym roku skończy 32 lata i nic nie wskazuje na to, żeby miał opuścić Bayern Monachium. Nowe światło na przyszłość Lewandowskiego rzucił były piłkarz Shaun Wright-Phillips.

Robert Lewandowski przejdzie do Manchesteru City?

Były zawodnik m.in Chelsea Londyn zauważa, że niedługo problem z obsadą pozycji napastnika może mieć Manchester City. Na "Obywateli" w tym roku została nałożona kara dwuletniego zakazu gry w europejskich pucharach. Wszystko przez złamanie zasad finansowego fair play. Klub odwołał się od tej decyzji i w lipcu Sądu Arbitrażowego ds. Sportu ma ogłosić wyrok.

W związku z karą media spekulują, że drużynę opuści wielu podstawowych zawodników. Jednym z nich może być argentyński napastnik Manchesteru City, Sergio Aguero. Kibice z Etihad Stadium zastanawiają się, czy władzom klubu uda się utrzymać piłkarza. Wright-Phillips uważa, że odejście Argentyńczyka będzie ogromną stratą dla całej drużyny.

- Niewielu zagranicznych piłkarzy przychodzi do zespołu, gra tak dobrze jak on i konsekwentnie robi to przez osiem czy dziewięć sezonów. Chodzi też o kontuzje. Nigdy nie miał sezonu, w którym nie wypadał na kilka tygodni z powodu urazu, a i tak wciąż walczył o Złotego Buta - stwierdził były zawodnik "Obywateli".

- Pojawia się we wszystkich największych meczach. Myślę, że jest zdecydowanie najważniejszą osobą w drużynie. Któregoś dnia rozmawiałem ze znajomym i zastanawialiśmy się, kogo można ściągnąć, aby go zastąpić - dodał.

Lewandowski idealnym następcą Aguero zdaniem Wright-Phillipsa

Zdaniem Wright-Phillips godnie zastąpić Aguero w Manchesterze City byłby w stanie tylko Robert Lewandowski. - Jest wielu świetnych napastników, ale czy oni przyjdą i zrobią to, czego dokonał Aguero przez ostatnie 10 lat? Gabriel Jesus dobrze odgrywa swoją rolę, zna sposób gry City i jest w tej chwili naturalnym zastępcą. Na kimś, kto chciałby wejść w buty Aguero, ciążyłaby ogromna presja. Być może poradziłby sobie z nią Robert Lewandowski - stwierdził Wright-Philips.

Aguero do Manchesteru City przyszedł w lipcu 2011 roku. Od tamtego czasu zagrał dla "The Citizens" 368 spotkań i strzelił 254 bramki. Przez 9 lat swojej przygody w Anglii zdobył cztery razy mistrzostwo Anglii, pięciokrotnie sięgał po Puchar Ligi Angielskiej i raz Puchar Anglii. W sezonie 2014/2015 był królem strzelców Premier League z dorobkiem 26 goli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News