Przeprosiny Marcin Gortat
Jakub Błaszczykowski
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Kwietnia 2020

Dawid Błaszczykowski prezesem Wisły Kraków

Jakub Błaszczykowski wprowadza swoje rządy w Wiśle Kraków. I nie chodzi tu o dowodzenie zespołem na boisku. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na stanowisko prezesa klubu został mianowany brat wybitnego reprezentanta Polski, Dawid. Mężczyzna do tej pory zasiadał w zarządzie “Białej Gwiazdy”.

Jakub Błaszczykowski w dużym stopniu pomógł uratować Wisłę Kraków przed upadkiem. Na pomocy finansowej i grze w barwach klubu jego zaangażowanie się nie kończy. Reprezentant Polski chce uzdrowić sytuację w klubie i korzysta w tym z pomocy zaufanych ludzi. Między innymi swojego brata, który pod Wawelem obejmie stanowisko prezesa.

Jakub Błaszczykowski wprowadził do klubu swojego brata. Obejmie on kierownicze stanowisko

Kolejny raz do sporych zmian doszło w Wiśle Kraków. Teraz już oficjalnie, trójka panów, którzy w ogromnym stopniu pomogli uratować przed upadkiem zasłużony klub, a więc Jakub Błaszczykowski, Jarosław Królewski i Tomasz Jażdżyński, zdecydowali się zostać głównymi udziałowcami “Białej Gwiazdy”. Pozostałymi akcjonariuszami są kibice, którzy wykupili akcje w formie kampanii crowdfundingowej. To popularny w innych krajach model, który pozwala kibicom wspomóc przeżywającą kryzys finansowy drużynę.

Jednocześnie poinformowano, że w związku z oficjalnym przejęciem klubu, obsadzona zostanie funkcja prezesa Wisły. Stanowisko to obejmie Dawid Błaszczykowski, brat wybitnego reprezentanta Polski i piłkarza Wisły, Jakuba. Dawid Błaszczykowski pełnił od kilku tygodni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej klubu wspólnie z Jarosławem Królewskim. Na przewodniczącego wybrano wcześniej Tomasza Jażdżyńskiego. Brat byłego piłkarza Borussi Dortmund działa aktywnie na rzecz fundacji Ludzki Gest, gdzie również jest członkiem zarządu. Ma za sobą podobnie jak utytułowany brat występy na boisku, w barwach między innymi Rakowa Częstochowa.

Zmiany w Wiśle Kraków. Klub wydał oświadczenie

Poniżej prezentujemy treść oficjalnego oświadczenia Wisły Kraków, zamieszczonego na stronie internetowej klubu.

"Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej.

W związku z faktem przejęcia klubu, zdecydowano o obsadzeniu pozycji prezesa klubu Wisła Kraków SA, które do tej pory pozostawało wolne. Do objęcia funkcji prezesa został delegowany przez Radę Nadzorczą Dawid Błaszczykowski. Dotychczas pełniący obowiązki prezesa piłkarskiej spółki Piotr Obidziński pozostanie w klubie na czas niezbędny do płynnego przekazania zadań.

Kluczowe dla realizacji transakcji było podpisanie umów, które regulują prawo do korzystania przez spółkę akcyjną ze znaków towarowych klubu Wisła Kraków, będących do tej pory w wyłącznym posiadaniu Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.


Przypominamy, że 31 marca 2020 roku w Krakowie doszło do podpisania szeregu umów zapewniających prowadzącej sekcję piłkarską spółce Wisła Kraków pięćdziesięcioprocentowy udział w prawach do nazwy i historycznego herbu, znajdujące się do tej pory w posiadaniu skupiającego pozostałe sekcje sportowe Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Porozumienie obejmuje znaki słowne „Wisła Kraków” i „TS Wisła” oraz znak słowno-graficzny „TS Wisła 1906” (historyczny herb klubu). Wszystkie będą mogły być wykorzystywane zarówno przez spółkę, jak i stowarzyszenie w kontekście prowadzonych przez te podmioty sekcji sportowych. Nowi właściciele dokonali zwolnienia hipoteki, będącej zabezpieczeniem pożyczki.

W 2019 roku klub Wisła Kraków SA wygenerował zysk netto w kwocie ponad 6 mln złotych. Przychody wzrosły do 34 980 000 PLN w 2019 roku w porównaniu z 26 532 000 PLN w roku 2018. W 2019 roku wypracowano ogólny spadek wymagalnych zobowiązań o ponad 14 mln złotych."

Źródło: Wisła Kraków

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News