Kibice
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 20 Kwietnia 2020

Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotyki

Kibice wprawdzie zostali wyłączeni z udziału w meczach Ekstraklasy, jednak klubowe bojówki nie próżnują. Policja przeprowadziła akcję, dzięki której zatrzymała 17 pseudokibiców powiązanych z grupą "Torcida". Katalog zarzutów jest bardzo obszerny.

Pseudokibice Górnika Zabrze zostali oskarżeni o popełnienie 93 przestępstw, w tym handlu narkotykami, rozbojów, pobić oraz spowodowania uszkodzeń ciała. Podejrzanym grozi do 15 lat więzienia.

Cristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCristiano Ronaldo ma w nosie epidemię. Pojawił się na wielkiej imprezie razem z chorą matkąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura

Kibice z bojówki Górnika zatrzymani

"Oskarżeni to członkowie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zajmującej się obrotem znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych oraz popełnianiem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Grupa składała się z członków 'Torcidy' - pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Jedenastu oskarżonych nadal przebywa w areszcie" - poinformowała Prokuratura Krajowa w oficjalnym komunikacie.

Przywódca bojówki Arkadiusz L. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Pozostałe osoby zostały zaś oskarżone o udział w zorganizowanej grupie przestępczej - a niektórzy także o udział w grupie o charakterze zbrojnym. W katalogu zarzutów znalazły się także handel narkotykami i substancjami psychotropowymi, pobicia, groźby karalne, wymuszenia, rozboje oraz uszkozenia mienia.

Piotr Żyła zapuścił brodę, wziął gitarę i zaśpiewał znaną piosenkę. Prawdziwy hit internetu (WIDEO)Piotr Żyła zapuścił brodę, wziął gitarę i zaśpiewał znaną piosenkę. Prawdziwy hit internetu (WIDEO)Czytaj dalej

"Trocida" terroryzowała Górny Śląsk

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa w trakcie śledztwa zabezpieczono 4 kg kokainy, a także ponad 170 tysięcy złotych. Ponadto zabezpieczono kilkaset gramy marihuany, amunicję, siekiery, maczety, pałki teleskopowe, kominiarki oraz gadżety klubowe.

"Do popełniania przestępstw członkowie grupy używali broni palnej, siekier, maczet, noży i kijów bejsbolowych i pałek teleskopowych. W toku postępowania broń palna została zabezpieczona u Arkadiusza L., Rafała N. i Damiana P. Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu jednorazowo popełniane były przez grupy liczące od kilku do kilkudziesięciu osób. Podejrzani - w szczególności Arkadiusz L. - nie ukrywali tego. Przestępstw dopuszczali się w miejscach publicznych bez użycia kominiarek w obecności licznych świadków. Taka postawa pozwalała Arkadiuszowi L. wzbudzić respekt u pozostałych członków grupy. Ponadto członkowie grupy używali licznych urządzeń elektronicznych takich jak zagłuszacze lub nadajniki GPS" - czytamy w komunikacie prokuratury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie
  2. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. TVP 2 mld zł dostanie już niebawem. Rząd specjalnie zadłużył się na ten cel

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News