Kamil Grosicki
screen - youtube.com/CANAL Plus telewizja przez internet
Autor Mateusz Wysokiński - 2 Lutego 2021

Kamil Grosicki w Legii Warszawa? Agent piłkarza chwali się wizytą na stadionie "Wojskowych"

Kamil Grosicki skusi się na powrót do Polski i ponowną grę w Legii Warszawa? Zawodnik West Bromwich Albion ma, zdaniem mediów, być w trakcie zaawansowanych rozmów z mistrzami Polski, o czym mówił Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl. Hipoteza dziennikarza mówiąca o przenosinach skrzydłowego zdaje się mieć potwierdzenie. Szczególnie że agent "Grosika" pokazał zdjęcie, które może być odbierane jako zapowiedź przyszłości kadrowicza.

  • Kamil Grosicki zostanie nowym piłkarzem Legii Warszawa?
  • Skrzydłowy West Bromwich Albion ma, zdaniem mediów, negocjować warunki kontraktu z mistrzami Polski
  • Agent zawodnika pokazał zdjęcie, które może być odbierane jako zapowiedź transferu

Kamil Grosicki znalazł się w mało komfortowej sytuacji. Mimo że Polak zaliczył ostatnimi czasy kilka występów w Premier League w barwach West Bromwich Albion, to nie może liczyć na zaufanie nowego menadżera "The Baggies" - Sama Allardyce'a. Skrzydłowy reprezentacji Polski w trakcie tego okienka transferowego miał oferty z Ligue 1, Nottingham Forrest i Olympiakosu Pireus, ale okazuje się, że o wiele chętniej może patrzeć na powrót do Polski, a konkretnie do Legii Warszawa. Przypuszczenia mediów dotyczące przenosin piłkarza Biało-Czerwonych mogą mieć potwierdzenie. Szczególnie że agent piłkarza dał dużą sugestię dotyczącą przyszłości swojego klienta.

Kamil Grosicki ponownie w Legii Warszawa? Jest zainteresowanie

O zainteresowaniu Grosickim powiedział jako pierwszy dziennikarz meczyki.pl - Tomasz Włodarczyk. Zawodnik co prawda miał ciekawe oferty transferowe, ale nie zdecydował się na zmianę barw. Wtedy też skończyło się okienko transferowe w Europie i piłkarz dostał dość dobrą ofertę z Arabii Saudyjskiej, w której to jeszcze trwa okienko transferowe.

- Dziś usłyszeliśmy ze źródeł przy Ł3, że o pozyskanie 32-latka zabiega Legia, która już poczyniła pierwsze kroki i pytała, czy taka opcja byłaby w ogóle możliwa - pisze Włodarczyk

Mimo że finansowo piłkarz by się bardzo wzbogacił, to pojawiła się pewna wątpliwość, jaką jest przyszłość w reprezentacji Polski. Możliwe, że gdyby zawodnik przyjął lukratywny kontrakt z azjatyckiego kraju, to straciłby w oczach obecnego trenera kadry - Paulo Sousy, który mógłby go pominąć przy powołaniach na Euro 2020.

Wtedy też miał się pojawić temat Legii Warszawa. Grosicki, który już raz reprezentował barwy "Wojskowych" w latach 2007-2009 ma być bardzo zainteresowany tematem transferu i liczy na to, że na boiskach Ekstraklasy przekona selekcjonera kadry, że może go uwzględniać w trakcie powołań do reprezentacji Polski.

Agent piłkarza daje sugestie dotyczącą przyszłości "Grosika". Tajemnicze zdjęcie z Warszawy

Mimo że hipoteza mówiąca o powrocie Grosickiego do Polski po kilkuletniej przerwie wydała się wielu kibicom nieprawdopodobna, to nowy cień sprawie nadał agent zawodnika - Jerzy Kopiec. Menadżer piłkarski pokazał dziś zdjęcie spod stadionu Legii Warszawa, czym zaciekawił tysiące fanów i ekspertów.

Sama Legia przyjęłaby Grosickiego w swoim składzie z wielką ulgą. Obecna kadra mistrzów Polski jest bardzo szczupła, a klub przez zimę poszukiwał wzmocnień. Wydawało się, że "Legioniści" dopną transfer byłego piłkarza SPAL - Marko Jankovicia. Okazuje się jednak, że reprezentant Czarnogóry ma wielkie zaległości treningowe i delikatnie mówiąc, znajduje się pod formą, co nie przekonało szefostwa klubu z Warszawy w kontekście podpisania umowy z piłkarzem.

Największym problemem przy przenosinach Grosickiego mogą być jego obecne zarobki. Polak co miesiąc inkasuje około 40 tysięcy funtów tygodniowo, a jest to kwota, na którą działacze "Wojskowych" nie są sobie w stanie pozwolić. Niewykluczone, że piłkarz zrezygnuje jednak znacząco z obecnych przychodów na rzecz budowania formy przed mistrzostwami Europy.

Jeśli Grosicki zdecyduje się grę w Legii, to będzie to powrót po ponad dziewięciu latach. Ostatnim polskim klubem, w którym występował Grosicki była Jagiellonia Białystok, w której barwach był gwiazdą ligi. Oprócz Legii, piłkarz występował także w Pogoni Szczecin, której jest wychowankiem.

Kamil Grosicki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News