Przeprosiny Marcin Gortat
Kamil Grosicki
facebook.com/West Bromwich Albion
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Lutego 2021

Kamil Grosicki jednak trafi do Legii Warszawa?

Kamil Grosicki nie może w tym sezonie liczyć na występy w barwach West Bromwich Albion. Reprezentant Polski rozegrał tylko kilka spotkań i przez większość czasu nie mieści się w kadrze drużyny na kolejne mecze Premier League. Popularny “Grosik” w ostatnich dniach styczniowego okna transferowego łączony był z kilkoma klubami, jednak pozostał w WBA. Sporo mówiło się o zainteresowaniu Legii Warszawa, która najwyraźniej przeszła do czynów. Spotkanie z Grosickim odbył właściciel stołecznej drużyny Dariusz Mioduski.

  • Legia Warszawa nadal rozważa sprowadzenie Kamila Grosickiego
  • Pomocnik reprezentacji Polski nie ma szans na grę w West Bromwich Albion i musi poszukać nowego klubu
  • Portal Legia.net informuje, że z piłkarzem spotkał się osobiście właściciel klubu Dariusz Mioduski
  • Panowie dyskutowali na temat kontraktu “Grosika” i podobno ustalili już wszystkie szczegóły

Kamil Grosicki w ciągu ostatnich tygodni łączony był z przeprowadzką do Legii Warszawa. Pomocnik reprezentacji Polski w West Bromwich Albion nie ma szans na grę i musi pomyśleć o zmianie otoczenia, jeśli chce pojechać z kadrą na Euro. Pomóc mu może właśnie aktualny mistrz Polski.

Kamil Grosicki coraz bliżej Legii Warszawa

Już niemal tradycyjnie Kamil Grosicki stał się bohaterem końcówki okna transferowego. Wydawało się, że pomocnik reprezentacji Polski w styczniu zmieni klub, gdyż w West Bromwich Albion nie ma szans na grę. To dla niego wielki problem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Pojawiły się doniesienia, że Grosicki może przenieść się do francuskiego Dijon lub nawet do klubów z Arabii Saudyjskiej. Opcję dołączenia do występującego w Championship Nottingham Forest piłkarz odrzucił już wcześniej. W gronie klubów, które mogłyby związać się z 32-latkiem wymieniano także Legię Warszawa.

Mistrzowie Polski nadal myślą o sprowadzeniu Grosickiego. Jak informuje portal Legia.net, do działania włączył się osobiście właściciel “Woskowych” Dariusz Mioduski. Odbył on podobno spotkanie z Kamilem Grosickim, podczas którego panowie omówili szczegóły kontraktu indywidualnego zawodnika.

Legia.net przekonuje, że porozumienie w sprawie kontraktu udało się osiągnąć. Problem w tym, że Legii aktualnie nie stać na wypłacanie wysokiej pensji Kamilowi Grosickiemu. Klub rozpoczął poszukiwania środków, które pokryją pensję reprezentanta Polski.

Legia szuka pieniędzy na pensję Grosickiego

W grę wchodzi opcja, że to West Bromwich Albion będzie na razie pokrywać wypłatę “Grosika”. Umowa Polaka z angielską drużyną obowiązuje jeszcze przez pięć miesięcy i mógłby on trafić na razie do Legii na zasadzie wypożyczenia. W Anglii inkasuje 40 tys. funtów tygodniowo.

Grosicki miałby związać się Legią kontraktem na 1,5 roku z opcją przedłużenia go o kolejne miesiące. 32-latek występował już w Legii w 2007 roku. Później grał m.in. dla Stade Rennes i Hull City.

Legia Warszawa potrzebuje wzmocnień. Piłkarze Czesława Michniewicza fatalnie rozpoczęli rozgrywki w rundzie rewanżowej Ekstraklasy. “Wojskowi” przegrali z ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:1. Stracili przez to fotel lidera ligi.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News