Kamil Piątkowski transfer
Twitter.com/@RedBullSalzburg
Autor Łukasz Kowalski - 1 Lutego 2021

Kamil Piątkowski wybrał kierunek transferu. Oficjalnie: Polak piłkarzem Red Bull Salzburg

Kamil Piątkowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Red Bull Salzburg. Mistrzowie Austrii na 20-letniego polskiego obrońcę zapłacili ok. 6 milionów euro. Salzburg wygrał wyścig o zawodnika Rakowa Częstochowa z takimi markami jak AC Milan czy Borussia Dortmund. Piątkowski do nowego zespołu dołączy po zakończeniu tego sezonu.

  • Kamil Piątkowski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Red Bull Salzburg
  • Raków Częstochowa na sprzedaży 20-letniego obrońcy zarobi ok. 6 milionów euro
  • Piątkowski do nowego zespołu dołączy dopiero po zakończeniu sezonu

Kamil Piątkowski oficjalnie został zawodnikiem Red Bull Salzburg. O tym transferze w niedzielę informował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. W poniedziałek 20-letni obrońca Rakowa Częstochowa podpisał kontrakt.

Młody zawodnik wzbudzał zainteresowanie zachodnich klubów już od kilku tygodni. Najgłośniej mówiło się o możliwości przenosin Piątkowskiego do AC Milanu lub Borussii Dortmund, ale to mistrzowie Austrii przystali na wszystkie warunki Rakowa.

Kamil Piątkowski oficjalnie w Red Bull Salzburg

Klub z Częstochowy za swojego podstawowego obrońcę otrzyma ok. 6 milionów euro plus procent od kolejnej sprzedaży. Do tego Piątkowski pozostanie do końca sezonu w Polsce i pomoże Rakowowi w walce o europejskie puchary.

Mistrzowie Austrii w poniedziałek potwierdzili zakontraktowanie 20-letniego obrońcy. Piątkowski z Salzburgiem związał się w pięcioletnim kontraktem, ale jeżeli dobrze pójdzie, to szybciej opuści mistrzów Austrii. Zespół znany jest z promowania młodych zawodników.

- Kamil to bardzo młody, ambitny i wszechstronny zawodnik, który może grać na różnych pozycjach w defensywie. W ciągu ostatnich miesięcy bardzo się rozwinął i dokładnie pasuje do naszego profilu oraz futbolu, jaki chcemy grać - przekazał dyrektor sportowy Salzburga, Christoph Freund cytowany przez stronę internetową klubu.

- To fajna historia, że Kamil zdecydował się przyjechać do Salzburga pomimo zainteresowania ze strony wielu czołowych europejskich klubów. Już nie możemy się doczekać wspólnie spędzonego czasu - podkreślił.

Piątkowski najdroższym zawodnikiem w historii Rakowa Częstochowa

- Po przeprowadzce do Red Bulla Salzburg spełniło się moje marzenie. Pomimo innych ofert było dla mnie jasne, że chcę tu przyjechać. Jestem młodym zawodnikiem, a klub daje mi wspaniałe możliwości dalszego rozwoju - powiedział z kolei Piątkowski po podpisaniu kontraktu.

- Nie mogę się doczekać, kiedy tego lata założę koszulkę klubu i zagram na nowym dla mnie poziomie - dodał. 20-latek oprócz występów w austriackiej Bundeslidze będzie miał także okazję do regularnej gry w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy.

Dzięki temu transferowi Piątkowski został najdroższym piłkarzem w historii Rakowa, a także będzie pod tym względem w czołówce Ekstraklasy. Sam Salzburg w swojej historii tylko za kilku zawodników zapłacił więcej.

Raków Częstochowa oprócz korzyści finansowych ma skorzystać na transferze Piątkowskiego także w aspekcie szkoleniowym. Włodarczyk informował, że Krzyżowcy będą mogli wysyłać do Salzburga swoich trenerów na staże.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News