Lechia Gdańsk transfery
MIROSLAW PIESLAK/East News
Autor Łukasz Kowalski - 1 Lutego 2021

Lechia Gdańsk sprzedała talent do Włoch. Jakub Saganowski nowym piłkarzem Cagliari

Lechia Gdańsk ostatniego dnia okna transferowego straciła swoje dwa wielkie talenty. Najpierw do Bologny trafił Kacper Urbański, a kilka godzin później zawodnikiem Cagliari został Jakub Saganowski. 18-letni napastnik ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec. We włoskim klubie początkowo ma trafić do młodzieżowego zespołu grającego w Primaverze.

  • Lechia Gdańsk ostatniego dnia okna transferowego straciła dwa wielkie talenty
  • Po Kacprze Urbańskim, kory przeszedł do Bologny, do Cagliari przeszedł Jakub Saganowski
  • 18-letni napastnik ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec
  • Na razie Saganowski trafi do zespołu Primavery

Lechia Gdańsk jest aktywna ostatniego dnia zimowego okna transferowego. Jednak klub nie sprowadza nowych zawodników, a transferuje swoich. W poniedziałek zespół Piotra Stokowca stracił dwa wielkie talenty.

Najpierw gdański klub poinformował, że do włoskiej Bologny trafił 16-letni Kacper Urbański. Pomocnik jest najmłodszym zawodnikiem w historii Lechii, który zadebiutował w Ekstraklasie. W grudniu 2019 roku Urbański wybiegł na boisko w meczu z Rakowem Częstochowa. Miał wtedy 15 lat i 105 dni.

Lechia Gdańsk straciła w poniedziałek dwa wielkie talenty

Kilka godzin później władze Serie A zarejestrowały Jakuba Saganowskiego jako zawodnika Cagliari. 18-letni napastnik w ostatnich miesiącach był na wypożyczeniu w pierwszoligowym Zagłębiu Sosnowiec.

Saganowski na zapleczu Ekstraklasy furory nie zrobił. W obecnym sezonie wystąpił tylko trzy razy i nie strzelił żadnego gola. Na boisku przebywał jedynie przez 27 minut, z czego 21 rozegrał w listopadzie przeciwko Resovii Rzeszów.

Władze Lechii zdecydowały się na skrócenie wypożyczenia do Zagłębia, aby umożliwić mu kontynuowanie kariery we Włoszech. Jeszcze żaden z zainteresowanych klubów nie potwierdził transferu, ale zawodnik został już zarejestrowany przez władze włoskiej ligi.

Cagliari w poniedziałek dopięło wszystkie formalności związane z transferem 18-letniego Saganowskiego. Zawodnik na półwysep Apeniński trafi na zasadzie półrocznego wypożyczenia z obowiązkiem wykupu po tym okresie.

Jakub Saganowski trafił do Cagliari

18-latek nie miał jeszcze okazji zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i nie zanosi się, żeby miało to szybko nastąpić we Włoszech. Cagliari sprowadziło Saganowskiego z myślą o jego występach w Primaverze.

Nowy napastnik młodzieżowego zespołu Cagliari pokazał już, że na poziomie juniorskim potrafi strzelać bramki. 18-latek w ubiegłym sezonie Centralnej Ligi Juniorów strzelił siedem bramek w dwunastu meczach.

Pobyt Saganowskiego w Lechii nie był długi. Napastnik jest wychowankiem Zagłębia Lubin, z którym był związany do lutego 2020 roku. Na razie nie wiadomo, ile gdańszczanie zarobili na sprzedaży swojego utalentowanego napastnika.

W Cagliari Saganowski będzie miał okazję się spotkać z obrońcą reprezentacji Polski Sebastianem Walukiewiczem. Obecnie zespół z Sardynii po serii 13. meczów bez zwycięstwa znajduje się w strefie spadkowej Serie A.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News