Kamil Stoch
youtube.com/zielin
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Lutego 2020

6 lat temu Kamil Stoch zapisał się do historii. To zwycięstwo pamięta każdy Polak (WIDEO)

Kamil Stoch po dziś prezentuje wielką formę. Skoczek cały czas jest w stanie pokazywać wielką klasę w trakcie konkursów Pucharu Świata. Sześć lat temu, Polak zanotował wielki trymf, który pamięta każdy z polskich kibiców. Takie skoki zagwarantowały Stochowi status prawdziwej ikony polskiego sportu i legendy skoków narciarskich.

Kamil Stoch w trakcie swojej kariery pokazał, że można osiągnąć w skokach narciarskich praktycznie wszystko. Skoczek prześcignął wszelkie rekordy Adama Małysza i po dziś jest jednym z najlepszych sportowców, których możemy zauważyć w trakcie konkursów o Puchar Świata. Sześć lat temu, polscy kibice pokochali Stocha, a wszystko dzięki jego niesamowitemu występowi na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, które sprawiły, że skoczek stał się legendą.

Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Rekord świata pobity. Polscy kibice oszaleli z radości (Wideo)Czytaj dalej

Kamil Stoch;przeszedł sześć lat temu do legendy. Polak zwyciężył na olimpiadzie

Igrzyska Olimpijskie są dla wielu sportowców najważniejszą imprezą w jakiej biorą udział w trakcie kariery. Historia polskich skoczków na igrzyskach olimpijskich była piekna i długa, ale Polakom brakowało zawsze odrobiny szczęścia w zdobywaniu złotego medalu. To skoków Kamila Stocha, jedynym atletą, który osiągnął olimpijskie złoto w trakcie konkursów olimpijskich był Wojciech Fortuna. Mimo, że Adam Małysz uchodzi po dziś za jednego z najlepszych skoczków, to starty w Salt Lake City, Turynie i Vancouver przynosiły mu jedynie srebrne i brązowe medale.

Sześć lat temu, polscy kibice śledzili konkurs olimpijski w Soczi, w trakcie którego Kamil Stoch uchodził za jednego z największych faworytów do zwycięstwa. Polak nie zawiodł i osiągnął zwycięstwo nad Peterem Prevcem, który był u szczytu swojej kariery. Złoty medal Stocha zapoczątkował jego dalsze, wyśmienite występy. Skoczek odnosił sukcesy także w trakcie olimpiady w Pjongczangu, gdzie również tryumfował.

Stoch był podekscytowany konkursem

Skoczek nie ukrywał sześć lat temu, że złoty medal na olimpiadzie był spełnieniem jego wszystkich marzeń. Miejmy nadzieję, że w trakcie następnych, zimowych igrzysk olimpijskich Stoch także pokaże wielką klasę i odniesie kolejne zwycięstwo w swojej niezwykłej karierze.

- Od lat sobie wyobrażałem, jak zdobywam te złote medale. Czułem, że mnie na to stać. Droga była długa, ale warto było czekać. Mam teraz poczucie, że zasłużyłem - mówił wówczas Stoch w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem ze Sport.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News