Kamil Stoch
youtube.com/zielin
Autor Mateusz Wysokiński - 9 Lutego 2020

6 lat temu Kamil Stoch zapisał się do historii. To zwycięstwo pamięta każdy Polak (WIDEO)

Kamil Stoch po dziś prezentuje wielką formę. Skoczek cały czas jest w stanie pokazywać wielką klasę w trakcie konkursów Pucharu Świata. Sześć lat temu, Polak zanotował wielki trymf, który pamięta każdy z polskich kibiców. Takie skoki zagwarantowały Stochowi status prawdziwej ikony polskiego sportu i legendy skoków narciarskich.

Kamil Stoch w trakcie swojej kariery pokazał, że można osiągnąć w skokach narciarskich praktycznie wszystko. Skoczek prześcignął wszelkie rekordy Adama Małysza i po dziś jest jednym z najlepszych sportowców, których możemy zauważyć w trakcie konkursów o Puchar Świata. Sześć lat temu, polscy kibice pokochali Stocha, a wszystko dzięki jego niesamowitemu występowi na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, które sprawiły, że skoczek stał się legendą.

Kamil Stoch;przeszedł sześć lat temu do legendy. Polak zwyciężył na olimpiadzie

Igrzyska Olimpijskie są dla wielu sportowców najważniejszą imprezą w jakiej biorą udział w trakcie kariery. Historia polskich skoczków na igrzyskach olimpijskich była piekna i długa, ale Polakom brakowało zawsze odrobiny szczęścia w zdobywaniu złotego medalu. To skoków Kamila Stocha, jedynym atletą, który osiągnął olimpijskie złoto w trakcie konkursów olimpijskich był Wojciech Fortuna. Mimo, że Adam Małysz uchodzi po dziś za jednego z najlepszych skoczków, to starty w Salt Lake City, Turynie i Vancouver przynosiły mu jedynie srebrne i brązowe medale.

Sześć lat temu, polscy kibice śledzili konkurs olimpijski w Soczi, w trakcie którego Kamil Stoch uchodził za jednego z największych faworytów do zwycięstwa. Polak nie zawiodł i osiągnął zwycięstwo nad Peterem Prevcem, który był u szczytu swojej kariery. Złoty medal Stocha zapoczątkował jego dalsze, wyśmienite występy. Skoczek odnosił sukcesy także w trakcie olimpiady w Pjongczangu, gdzie również tryumfował.

Stoch był podekscytowany konkursem

Skoczek nie ukrywał sześć lat temu, że złoty medal na olimpiadzie był spełnieniem jego wszystkich marzeń. Miejmy nadzieję, że w trakcie następnych, zimowych igrzysk olimpijskich Stoch także pokaże wielką klasę i odniesie kolejne zwycięstwo w swojej niezwykłej karierze.

- Od lat sobie wyobrażałem, jak zdobywam te złote medale. Czułem, że mnie na to stać. Droga była długa, ale warto było czekać. Mam teraz poczucie, że zasłużyłem - mówił wówczas Stoch w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem ze Sport.pl.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News