Kamil Stoch koniec kariery
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 12 Października 2020

Kamil Stoch szczerze o zakończeniu kariery. Nasz mistrz ujawnił, czym zajmie się później

Kamil Stoch przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Już pod koniec listopada w Wiśle rywalizację rozpoczną najlepsi zawodnicy świata. To może być jeden z ostatnich sezonów w karierze Stocha. Zawodnik sam przyznał, jakie ma plany na sportową emeryturę.

Kamil Stoch w 2020 roku nie ma zbyt wielu okazji do rywalizacji na najwyższym poziomie. W tym roku odbyły się tylko dwa konkursy cyklu Letniego Grand Prix. Kolejny start jest zaplanowany na piątek. Wtedy odbędą się mistrzostwa Polski. Jednak kibice i sami zawodnicy czekają z niecierpliwością na rozpoczęcie zimowego sezonu Pucharu Świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Popularna aktorka TVP reklamuje ubrania z Biedronki. Sieć rusza z wyjątkową ofertą na jesień z produktami z wyższej półki
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Robert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji PolskiRobert Lewandowski kontuzjowany. Wiemy, w jakim stanie jest kapitan reprezentacji PolskiCzytaj dalej

Kamil Stoch zdradził swoje plany na sportową emeryturę

Nowy sezon, podobnie jak w kilku poprzednich latach zainauguruje konkurs na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na starcie zobaczymy reprezentantów Polski na czele z Dawidem Kubackim, Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem. Media spekulują, że dla trzykrotnego mistrza olimpijskiego może to być jeden z ostatnich sezonów w karierze.

Sam zawodnik niejednokrotnie się odcinał od tych spekulacji, ale jednocześnie podsycał pogłoski wyjawiając swoje plany na sportową emeryturę. W ostatnich miesiącach Stoch miał możliwość zdobycia nowego doświadczenia i jak sam przyznał wiąże z tym swoją przyszłość po zakończeniu kariery.

We wrześniu Stoch razem z młodymi zawodnikami swojego klubu Eve-nementu Zakopane na obóz przygotowawczy do włoskiego Predazzo. Trzykrotny mistrz olimpijski zaliczył tam swój debiut w roli trenera. O swoim doświadczeniu z pracy z dziećmi opowiedział w wywiadzie dla Interii.

Znamy nowych mistrzów NBA. Powrócili na tron po 10 latachZnamy nowych mistrzów NBA. Powrócili na tron po 10 latachCzytaj dalej

Kamil Stoch o nowym doświadczeniu

- Wszystko tak naprawdę rozstrzygało się już na miejscu, a dokładniej mówiąc w dniu treningu. To wtedy okazało się, że muszę wspomóc naszych dwóch trenerów, czyli Krzyśka Miętusa i Andrzeja Zaryckiego. Otóż pojechaliśmy tam dosyć liczną grupą, bo zabraliśmy 25 naszych podopiecznych. Dlatego musieliśmy rozdzielić się na cztery obiekty, czyli skocznię K-15, K-30, K-60 i K-90. O ile "piętnastkę" i "trzydziestkę" można było obsłużyć z jednej wieży trenerskiej, o tyle na każdą inną musiał być przydzielony osobny trener. Na szczęście trenerzy Krzysiek i Andrzej mieli do mnie na tyle zaufania oraz uwierzyli w moje trenerskie predyspozycje, że pozwolili mi zająć stanowisko na jednej ze skoczni - wyznał Kamil Stoch.

- [...] dla mnie to naprawdę było niesamowite doświadczenie. A także już pewna lekcja, bo nie ukrywam, że w przyszłości chciałbym wspomóc podopiecznych naszego klubu, jak i sam być trenerem w tym klubie, dokładając cegiełkę w procesie rozwoju polskich skoków narciarskich (uśmiech). Niewątpliwie traktuję to jako coś przyszłościowego, ale również coś bardzo wartościowego tu i teraz - dodał.

Jednak na pytanie o termin zakończenia kariery zawodnik nie chciał zdradzić dokładnej daty. - Ja wolałbym, żeby na razie pozwolono mi skupić się na treningach i startach, a nie wciąż pytano o rozbrat z czynnym sportem - powiedział.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  2. NASA: W stronę Ziemi zmierza tajemniczy obiekt. Eksperci osłupieli, nie mogą uwierzyć, czym jest
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Jeśli chcesz sięgnąć po dodatkowe pieniądze, teraz jest dobry moment. Już dawno nie było tak atrakcyjnych okazji

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News