Kamil Stoch
twitter.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 18 Stycznia 2020

Minęło 16 lat od debiutu Kamila Stocha w Pucharze Świata. Pierwszy skok był daleki od ideału (WIDEO)

Kamil Stoch to bez wątpienia jedna z największych gwiazd reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Sportowiec 16 lat temu zadebiutował w prestiżowych zawodach Pucharu Świata. Archiwalne nagranie pokazuje, że polski mistrz nie zawsze był w swojej wielkiej formie.

Kamil Stoch jest bez wątpienia jednym z najbardziej zasłużonych skoczków narciarskich. Gwiazdor, który ma na swoim koncie niezliczoną liczbę zwycięstw w trakcie turniejów o Puchar Świata, a także kilkukrotnie zdobywał mistrzostwa olimpijskie. Nie zawsze jednak sportowiec mógł poszczycić się tak dużą formą. Jego debiut w Pucharze Świata, który odbył się 16 lat temu, przeszedł bez echa. Zawodnik odbiegał stanowczo od swojej dzisiejszej formy.

Kamil Stoch jest gwiazdą sportu. Nie zawsze tak było

Sportowiec, który debiutował 16 lat temu na zawodach w Zakopanem, najprawdopodobniej nie pamięta już, jak wyglądały początki jego kariery. Trzeba przypomnieć, że skoczek w trakcie konkursu zawiódł kibiców i wylądował dopiero na 49 miejscu wśród startujących. Tamtejsza forma skoczka stanowczo odbiegała od jego dzisiejszej, a dziennikarz TVP - Włodzimierz Szaranowicz, który relacjonował skoki, nie miał możliwości, że polscy kibice na następcę Adama Małysza będą musieli jeszcze długo poczekać.

- Wydaje mi się, że drugiego Adama Małysza polskie skoki nie będą miały szybko... - mówił Szaranowicz widząc debiutancki występ Stocha.

Na całe szczęście, Szaranowicz się mylił

Patrząc na to, jak od czasu debiutu Stocha w trakcie konkursu potoczyła się jego kariera, można zauważyć, że skoczek zrobił bardzo duży postęp i po dziś liczy się w najważniejszych konkursach. Lata sukcesów okupione ciężką pracą pokazały, że diagnoza Szaranowicza była błędna, a młody sportowiec, który niegdyś bardzo inspirował się osobą "Orła z Wisły" przegonił osiągnięcia swojego idola.

Kamil Stoch jest obecnie na wysokim miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata i nadal liczy na wysoki rezultat. Sam Adam Małysz doczekał się także godnych następców w postaci Dawida Kubackiego i Piotra Żyły.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News