Kazimierz Deyna
imago/WEREK/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Stycznia 2021

Pokazali, jak wygląda grób Kazimierza Deyny. Smutny widok, kochały go miliony Polaków

Kazimierz Deyna bezsprzecznie jest jednym z najlepszych polskich piłkarzy w historii. Jego występy w reprezentacji Polski dowodzonej przez Kazimierza Górskiego, zapisały się w pamięci Polaków i do dzisiaj są wspominane przy wielu okazjach. Prawdziwie legendarny piłkarz niestety przedwcześnie odszedł z tego świata. Kibice pamiętają jednak o swoim idolu, dlatego też często odwiedzają jego grób.

  • Kazimierz Deyna to legenda polskiego futbolu
  • Deyna zdobył m.in. brązowy medal MŚ i złoto igrzysk olimpijskich
  • Piłkarz zginął tragicznie w wypadku samochodowym w 1989 roku w USA
  • Kibice nadal pamiętają o swoim idolu i odwiedzają jego grób

Kazimierz Deyna, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii zmarł tragicznie w 1989 roku. Były reprezentant Polski zginął w wypadku samochodowym. Kibice nie zapomnieli jednak o ikonie polskiego futbolu. Jego grób wciąż odwiedzają dziesiątki osób.

Kazimierz Deyna spoczywa na Powązkach. Polacy pamiętają o legendzie

Kibice piłkarscy również niejednokrotnie odwiedzają groby swoich ulubieńców, którzy stanowili o przeszłości i o wielkich chwilach ich ukochanych klubów. Dawni piłkarze nawet po swojej śmierci mogą liczyć na wsparcie fanów.

Jednym z piłkarzy, których najczęściej wspominają kibice w Polsce, jest Kazimierz Deyna. Członek legendarnej drużyny Biało-Czerwonych i Legii Warszawa. Deyna w latach swojej świetności uważany był za jednego z najlepszych piłkarzy świata.

Przy okazji Dnia Wszystkich Świętych kibice również wybrali się na grób Deyny, by oddać mu hołd. Podobnie uczynili przedstawiciele Legii Warszawa, klubu, który nierozerwalnie jest kojarzony ze zmarłym piłkarzem. Jego pomnik znajduje się przed stadionem “Wojskowych”.

Legia wysłała specjalną delegację, która złożyła kwiaty na grobach zmarłych piłkarzy klubu. Hołd byłym graczom oddał m.in. członek zarządu i prezes Legia Training Center Tomasz Zahorski. Przy okazji mogliśmy zobaczyć, jak obecnie wygląda grób Kazimierza Deyny.

Były reprezentant Polski przez ponad 20 lat spoczywał na cmentarzu El Camino Memorial Park w San Diego. To właśnie w Stanach Zjednoczonych piłkarz mieszkał przed wypadkiem, który tragicznie zakończył jego życie. W 2012 roku prochy Kazimierza Deyny zostały jednak sprowadzone do Polski.

Tak wygląda grób Kazimierza Deyny. Legia Warszawa odwiedziła miejsce spoczynku legendy

W Polsce kilka lat temu odbył się drugi pogrzeb piłkarza. Deyna został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Legia Warszawa w mediach społecznościowych opublikowała zdjęcie grobowca swojego byłego piłkarza po wizycie klubowe delegacji.

Juniorzy z klubowej akademii posprzątali grobowiec i jego okolice. Delegacja złożyła wieniec i pochyliła się nad miejscem spoczynku legendy polskiego futbolu. Zdjęcie pięknie ozdobionego grobu wzruszyło kibiców.

Kazimierz Deyna z reprezentacją Polski sięgnął po złoty medal olimpijski, a także trzecie miejsce na mistrzostwach świata w Niemczech. Choć w klubowej piłce nie wiodło mu się już tak dobrze, przez znawców i kibiców piłki nożnej do dzisiaj jest uważany za jednego z najlepszych, o ile nie najlepszego piłkarza w historii Polski.

Kazimierz Deyna

Źródło: Legia Warszawa

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News