kibice
Tim Rehbein/RHR-FOTO/Pool/Imago Sport and News/East News
Autor - 18 Października 2020

Żenujące zachowanie kiboli. W trakcie meczu zwyzywali 15-letniego piłkarza, skandal uwieczniły kamery (WIDEO)

Kibice na całym świecie wciąż pozwalają sobie na zachowania, na które nie ma żadnego wytłumaczenia. W ostatnim meczu dwóch drużyn młodzieżowych niezwykle utalentowany 15-latek zdobył hat-tricka. To sprowokowało fanów przeciwnej drużyny do zwyzywania niewinnego chłopaka od najgorszych.

Kibice wciąż mogą pojawiać się na stadionach, mimo nagłego wzrostu zachorowań na koronawirusa w całej Europie. Na ostatnim meczu Schalke 04 Gelsenkirchen U-19 z Borussii Dortmund U-19 pojawiło się około 300 kibiców gospodarzy, którzy nie potrafili utrzymać swoich nerwów na wodzy.

Kibice zwyzywali 15-latka, okropne zachowanie

Dla kibiców w Niemczech derby Zagłębia Ruhry to jedno z najważniejszych wydarzeń w sezonie. Starcia pomiędzy Borussią Dortmund i Schalke 04 mają długą historię i budzą wiele emocji nawet wtedy, gdy są rozgrywane nie przez seniorskie zespołu, ale również przez te młodzieżowe czy juniorskie. Teraz przekonał się o tym 15-letni piłkarz BVB, Youssoufa Moukoko.

Niezwykle utalentowany zawodnik Borussii najpewniej miałby na swoim koncie debiut w pierwszej drużynie, gdyby nie to, że w Niemczech zawodnicy mogą zagrać na poziomie seniorskim dopiero w wieku 16 lat. Moukoko mając 15 lat gra więc w barwach swojego klubu w drużynie do lat 19 i spokojnie przygotowuje się do tego aby móc dołączyć do swoich jeszcze starszych kolegów. Teraz jednak po jednym ze swoich popisów przekonał się, jak strasznie z piłkarzem mogą obchodzić się kibice drużyny przeciwnej.

Niezwykły nastolatek już zderzył się z nienawiścią i rasizmem

W meczu przeciwko Schalke Moukoko zdobył hat-tricka, dzięki czemu jego drużyna wygrała 3:2. Nie można się dziwić, że młody zawodnik cieszył się ze swojego osiągnięcia, jednak jego radość chcieli popsuć "kibice" Schalke, którzy zaczęli wyzywać 15-letniego piłkarza. "Spie****** czarnuchu", "połamię wszystko twoje kości", "połóż się w grobie" - takie słowa mógł usłyszeć młodziutki piłkarz. Wszystko nagrały kamery.

Schalke od razu postanowiło przeprosić za zachowanie swoich kibiców i zapewnia, że zajmie się tą sprawą - Możemy tylko przeprosić za zachowanie niektórych naszych fanów w stosunku do Moukoko podczas meczu drużyn do lat 19. Stanowczo potępiamy i sprzeciwiamy się takiemu zachowaniu. Wraz ze stowarzyszeniem kibiców podejmiemy odpowiednie kroki - czytamy w komunikacie na Twitterze.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News