Przeprosiny Marcin Gortat
Lech Poznań
screen youtube.com/Lech Poznań
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 10 Października 2020

Lech Poznań zostanie nowym mistrzem Polski? Szanse są największe od lat

Lech Poznań od dawna należy do grona najlepszych polskich klubów. W ostatnich latach władze Kolejorza bardzo mocno postawiły na szkolenie młodych zawodników. Ta strategia zaczyna przynosić korzyści nie tylko finansowe, ale także sportowe. Lech Poznań ma wszystkie argumenty na to, by w tym sezonie zdobyć mistrzostwo Polski.

Lech Poznań od dawna jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. Pod względem finansowym w Ekstraklasie ustępuje tylko Legii Warszawa. To właśnie ze stołecznym klubem toczy boje o tytuł mistrza kraju. Na razie więcej razy triumfował zespół z Warszawy, ale w tym sezonie może się wszystko zmienić.

Od kilku lat władze Lecha Poznań bardzo mocny akcent położyły na szkolenie młodych zawodników. Ta strategia sprawdzała się głównie w aspekcie finansowy, gdzie Kolejorz za swoich wychowanków otrzymywał miliony euro. Teraz również wszystko zaczyna coraz lepiej funkcjonować także pod względem sportowym.

Piłkarze Lecha Poznań jako jedyna polska drużyna w ostatnich czterech latach awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów. O dobrej postawie drużyny decydują w głównej mierze młodzi zawodnicy tacy jak: Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz czy Jakub Kamiński.

Drużyna Dariusza Żurawia wygląda na zespół, który może zagrozić Legii Warszawa w jej dominacji na polskim podwórku. Szanse są tym większe, że obecni mistrzowie Polski bardzo słabo rozpoczęli sezon. Lech Poznań ostatnie tytuł mistrzowski zdobył w 2015 roku, teraz ma szansę sięgnąć po kolejne.

Wydaje się, że w tym roku szansa na trofeum jest największa od lat. Legia nie jest w najlepszej formie i pokazuje, że być może w tym sezonie czeka ją kilka porażek, natomiast reszta zespołów prawdopodobnie nie jest w stanie zagrozić Kolejorzowi.

Kibice w Polsce zgodnie twierdzą, że rywalizacja w tym roku powinna być najbardziej wyrównana od lat. Na ten moment jednak trudno to ocenić, bo Kolejorzowi również przydarzyła się lekka zadyszka w Ekstraklasie.

Czy Lech Poznań będzie mistrzem Polski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News