Lech Poznań
screen youtube.com/Lech Poznań
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 10 Października 2020

Lech Poznań wygra mistrzostwo Polski? Szansa na przegonienie Legii jest duża

Lech Poznań od dawna należy do grona najlepszych polskich klubów. W ostatnich latach władze Kolejorza bardzo mocno postawiły na szkolenie młodych zawodników. Ta strategia zaczyna przynosić korzyści nie tylko finansowe, ale także sportowe. Lech Poznań ma wszystkie argumenty na to, by w tym sezonie zdobyć mistrzostwo Polski.

Lech Poznań od dawna jest jednym z najlepszych klubów w Polsce. Pod względem finansowym w Ekstraklasie ustępuje tylko Legii Warszawa. To właśnie ze stołecznym klubem toczy boje o tytuł mistrza kraju. Na razie więcej razy triumfował zespół z Warszawy, ale w tym sezonie może się wszystko zmienić.

Od kilku lat władze Lecha Poznań bardzo mocny akcent położyły na szkolenie młodych zawodników. Ta strategia sprawdzała się głównie w aspekcie finansowy, gdzie Kolejorz za swoich wychowanków otrzymywał miliony euro. Teraz również wszystko zaczyna coraz lepiej funkcjonować także pod względem sportowym.

Piłkarze Lecha Poznań jako jedyna polska drużyna w ostatnich czterech latach awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów. O dobrej postawie drużyny decydują w głównej mierze młodzi zawodnicy tacy jak: Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz czy Jakub Kamiński.

Drużyna Dariusza Żurawia wygląda na zespół, który może zagrozić Legii Warszawa w jej dominacji na polskim podwórku. Szanse są tym większe, że obecni mistrzowie Polski bardzo słabo rozpoczęli sezon. Lech Poznań ostatnie tytuł mistrzowski zdobył w 2015 roku, teraz ma szansę sięgnąć po kolejne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  2. Najdziwniejsza misja kosmiczna w historii ludzkości? Wystrzelone w kosmos auto dotarło w niezwykłe miejsce
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News