Lech Poznań
Pixabay
Autor - 23 Czerwca 2020

Piłkarze Lecha Poznań imprezowali w najlepsze mimo zakazu. Nie zabrakło też papierosów (FOTO)

Lech Poznań może mieć kłopoty przez swoich młodzieżowców. W sieci wypłynęły zdjęcia zawodników Lecha, którzy bawią się w tłumie ludzie na Nocnym Targu Towarzyskim w Poznaniu. Konsekwencje tego zachowania mogą być opłakane w skutkach.

Lech Poznań będzie musiał szybko podjąć decyzję w sprawie swoich dwóch piłkarzy, których uchwycono na fotografii z Nocnych Targów Towarzyskich w Poznaniu. Mateusz Skrzypczak oraz Eryk Kryg nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, co przy specjalnych warunkach w jakich rozgrywane są obecnie mecze Ekstraklasy, może mieć przykre konsekwencje.

Lech Poznań wyciągnie konsekwencje w stosunku do swoich piłkarzy?

Dwaj młodzieżowcy "Kolejorza" bawiący się bez skrępowania w tłumie ludzi, nie mając nawet założonych maseczek. Taki obraz przedstawia nam krążące w sieci zdjęcie z Nocnych Targów Towarzyskich. Takie zachowanie zawodników Lecha Poznań jest nie tylko niebezpieczne dla ich samych, ale może grozić wcześniejszym zakończeniem rozgrywek. Gdyby piłkarze zarazili się i rozprzestrzenili chorobę wśród kolegów z zespołu, mogłoby to oznaczać wcześniejsze zakończenie sezonu. Nie bez przyczyny kluby oraz PZPN włożyły wiele trudu w izolację i badanie wszystkich, którzy pracują przy organizacji meczów, nie tylko piłkarzy oraz trenerów.

Kibice komentujący zdjęcie nie zostawiają na młodych zawodnikach suchej nitki. Teraz pojawia się pytanie, jakie konsekwencje wobec swoich zawodników wyciągnie drużyna Lecha Poznań, ponieważ zarówno jeden jak i drugi trenuje z pierwszym zespołem. Kryg jeszcze nie zadebiutował w seniorskiej drużynie, Skrzypczak natomiast zagrał w dwóch meczach Ekstraklasy oraz dwóch Pucharu Polski, gdzie zdobył nawet bramkę. Młodzi zawodnicy narażają także inne rozgrywki - obaj występują regularnie w II-ligowych rezerwach Lecha Poznań. Skrzypczak zanotował w nich 12 występów, Kryg natomiast 15.

Czy to jedyni zawodnicy łamiący reżim sanitarny?

Na Twitterze pojawiła się również informacja o tym, że Mateusz Skrzypczak oraz Eryk Kryg (który dodatkowo w dłoni trzyma papierosa, co nie poprawia jego sytuacji) to nie jedyny zawodnicy Lecha Poznań, którzy bawili się tamtej nocy na Targach Towarzyskich. Jednakże w przypadku innych piłkarzy nie pojawiły się (jeszcze?) zdjęcia potwierdzający ich obecność na imprezie.

Wiele osób w komentarzach zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno tylko młodzi piłkarze Lecha Poznań są tacy nieodpowiedzialni. Wiele osób twierdzi, że niemożliwe jest, aby wszyscy zawodnicy Ekstraklasy grzecznie siedzieli w domach, sugerując, że dwaj zawodnicy "Kolejorza" po prostu wpadli jako pierwsi.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News