Legia Warszawa
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

Piłkarz Legii ukarany przez komisję ligi. Najpierw imprezował w trakcie kwarantanny, teraz musi zapłacić tysiące

Legia Warszawa poznała decyzję Komisji Ligi na temat kary dla Williama Remy’ego, który w nieodpowiedzialny sposób złamał jej zalecenia na czas pandemii koronawirusa. Piłkarz nie zważając na ogromne zagrożenie i wprowadzone obostrzenia imprezował w towarzystwie innych osób bez żadnego zabezpieczenia. Teraz piłkarz dotkliwie odczuje koszt swojego wybryku. Musi zapłacić ogromną karę finansową.

Legia Warszawa kilka dni temu zmuszona była odsunąć od składu Williama Remy’ego, który złamał zasady dotyczące bezpieczeństwa wprowadzone na czas pandemii koronawirusa. Klub zapowiedział ukaranie zawodnika. Teraz swoją karę nałożyła na niesfornego piłkarza także Komisja Ligi.

Legia Warszawa. William Remy dotkliwie ukarany

Kilka dni temu polskim środowiskiem piłkarskim wstrząsnął skandal z udziałem piłkarza Legii Warszawa Williama Remy’ego. Francuz złamał wprowadzone na czas pandemii koronawirusa zasady bezpieczeństwa. Zdjęcia z obrońcą imprezującym w towarzystwie kilku kobiet obiegły media.

Zawodnik nie zastosował się do zaleceń i bawił się w najlepsze, nie przestrzegając jakichkolwiek zasad dystansu społecznego. Legia Warszawa natychmiast odsunęła piłkarza od składu i odesłała na kwarantannę. Klub zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec swojego zawodnika.

Rozczarowania zachowaniem piłkarza nie krył także trener Legii Czesław Michniewicz, który na konferencji prasowej przed meczem z Wartą Poznań potępił nieodpowiedzialny czyn swojego podopiecznego. Remy naraził się także Komisji Ligi, która właśnie poinformowała o wymiarze kary za jego wybryk.

William Remy na pewno na długo zapamięta nauczkę, jaką dostał od Komisji Ligi. Zdecydowała ona o nałożeniu na piłkarza Legii bardzo wysokiej kary finansowej. Remy musi zapłacić aż 30 tysięcy złotych.

Uzasadnienie Komisji Ligi na temat ogromnej kary dla Williama Remy’ego

- Kara dla piłkarza Legii jest efektem niezastosowania się przez niego do zaleceń Komisji Medycznej PZPN dotyczących przestrzegania środków prewencyjnych w dobie pandemii Covid-19 - możemy przeczytać w komunikacie, jaki ukazał się w środę.

- Zachowanie piłkarza Legii było zdecydowanym naruszeniem regulaminu dyscyplinarnego PZPN. Komisja Ligi musi podejmować stanowcze kroki w przypadkach nieprzestrzegania reżimu sanitarnego przez piłkarzy, gdyż takie zachowania stanowią zagrożenie dla całej drużyny, uderzają w struktury klubu i niosą za sobą ryzyko związane z przekładaniem meczów. - mówił Jarosław Poturnicki, przewodniczący komisji.

- Takie zachowanie naraża także na niebezpieczeństwo zakażenia zawodników drużyny przeciwnej. Po raz kolejny należy zwrócić uwagę na to, że przestrzeganie zasad opracowanych przez Zespół Medyczny PZPN pozwoli na kontynuowanie rozgrywek według ustalonego wcześniej harmonogramu - zakończył Poturnicki.

Na razie nie wiadomo, jak nieodpowiedzialnego piłkarza zamierza ukarać Legia Warszawa. Można jednak przypuszczać, że konsekwencje dla zawodnika będą równie poważne, jak ze strony Komisji Ligi. Pozostaje nam czekać na komunikat w tej sprawie.

Źródło: Ekstraklasa SA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News