Legia Warszawa Michał Masłowski
Wikimedia Commons, CC 3.0, @Sofik
Autor Piotr Bernaciak - 30 Stycznia 2021

Były piłkarz Legii Warszawa zagra w I lidze

Legia Warszawa przed laty sprowadziła do siebie Michała Masłowskiego, a jego transfer był uznawany za hit Ekstraklasy. Piłkarz nigdy jednak nie zaistniał w Warszawie. Teraz ma zagrać w Fortuna 1 Lidze, bo podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec. Jego przyjście to spora niespodzianka na tym poziomie rozgrywkowym.

Legia Warszawa niejednokrotnie starała się sprowadzać do siebie zawodników uznawanych za gwiazdy polskiej ligi. Z tego powodu do Warszawy w ostatnich latach trafiali choćby Kasper Hamalainen, Krzysztof Mączyński czy Carlitos. Warszawianie często osłabiali tym samym ligowych rywali.

Nie zawsze jednak transfery sprawdzały się. Tak właśnie stało się w przypadku przenosin Michała Masłowskiego z Zawiszy Bydgoszcz do Legii. Pomocnik był prawdziwym odkryciem w ekipie z Bydgoszczy i brylował na boisku, w związku z czym zapracował sobie na transfer.

Kompletnie nie sprawdził się jednak w Legii, do czego doszło z powodu przeróżnych problemów, jakie go wówczas trapiły. Po epizodzie zagranicznym Masłowski wraca do gry w Polsce, ale nie w Ekstraklasie. Może to być zaskoczeniem dla tysięcy kibiców.

Michał Masłowski wraca do Polski

Michał Masłowski zapowiadał się na jednego z czołowych piłkarzy w Ekstraklasie, spekulowało się nawet o potencjalnym transferze do lepszej ligi. Ostatecznie udało mu się zaliczyć mecze wyłącznie w rozgrywkach ligi chorwackiej.

Pomimo prób odbicia się w Piaście Gliwice piłkarz wiedział, że nie ma szans na grę w Legii, dlatego wyruszył do chorwackiego drugoligowca, ekipy HNK Gorica. Klub szybko awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej, a Masłowski regularnie dostawał szanse od trenera.

Jesienią po rozwiązaniu kontraktu z Chorwatami nie znalazł sobie jednak nowego klubu. Dopiero teraz zatrudniło go Zagłębie Sosnowiec, co oznacza, że wyróżniający się niegdyś ligowiec będzie teraz występował na zapleczu Ekstraklasy.

To gigantyczna niespodzianka dla tysięcy kibiców, którzy mogą pamiętać świetne występy Masłowskiego w Zawiszy. Wówczas wydawało się, że uda mu się zajść w futbolu wysoko, jednak ostatecznie życie przyniosło inny scenariusz jego kariery. Obecnie Masłowski będzie odbudowywał formę w Sosnowcu.

Legia Warszawa wciąż bez transferu

Legia Warszawa wciąż nie potwierdziła żadnego transferu do klubu. W czwartek i piątek testy przechodził Marko Janković, jednak wciąż nie potwierdzono jego przenosin do Warszawy. Nadal nie wiadomo, czy klub przeprowadzi jakiekolwiek inne transfery.

Michał Masłowski ma na koncie 87 meczów w barwach trzech klubów w Ekstraklasie. Strzelił łącznie 11 goli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News