Przeprosiny Marcin Gortat
Łukasz Kruczek skoki
YouTube - STYL V
Autor Piotr Bernaciak - 17 Września 2020

Łukasz Kruczek. Legendarny polski trener, przed laty prowadził Polaków do ogromnych sukcesów

Łukasz Kruczek był niewątpliwie dobrym kandydatem na trenera reprezentacji Polski. Gdy ostatecznie dostał szansę poprowadzenia Polaków na olimpiadzie, nie zmarnował szansy od losu. Pod jego wodzą Kamil Stoch sięgnął po wielki sukces.

Łukasz Kruczek dorobił się gigantycznej popularności podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi w 2014 roku. Trener polskiej kadry pracował wówczas z naszymi najlepszymi zawodnikami, między innymi z Kamilem Stochem, który dwukrotnie sięgnął po złoty medal w trakcie tej wielkiej imprezy. Sukces skoczka jest oczywiście również sukcesem szkoleniowca, który doprowadził go do znakomitej formy.

Były skoczek cierpliwie pracował na szansę od PZN, a gdy już dostał propozycję, skorzystał z szansy i pracował w kadrze jako główny trener w momencie, gdy Kamil Stoch był zdecydowanie poza zasięgiem wszystkich innych zawodników. Dzięki dobrej dyspozycji Stocha o Kruczku zaczęło się mówić o polskim trenerze roku bez podział na dyscypliny sportu.

Po latach Łukasz Kruczek zrezygnował z pracy z męską reprezentacją, a dziś jest trenerem reprezentacji Polski kobiet w skokach narciarskich. Włodarze PZN mają do niego tak wielkie zaufanie, że zdecydowali się go zatrudnić w roli, z którą w teorii nie miał wcześniej do czynienia, bowiem musiał przyzwyczaić się do zupełnie nowych warunków. Teraz wiemy jednak, że powierzenie mu kolejnej reprezentacji jest dobrą decyzją.

Łukasz Kruczek - dziękujemy za wszystkie sukcesy!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News