Łukasz Piszczek
ANDRZEJ IWANCZUKREPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

Łukasz Piszczek przebadany na obecność COVID-19. Są wyniki testu

Łukasz Piszczek, jako jeden z piłkarzy występujących w Bundeslidze, musiał poddać się testowi na obecność koronawirusa. Badanie przeprowadzone wśród zawodników to jeden z kroków władz ligi, mających na celu umożliwienie powrotu do rozgrywania meczów. Niemieckie media opublikowały dotychczasowe wyniki testów.

Łukasz Piszczek wraz z kolegami z Borussii Dortmund przeszedł w ostatnich dniach badanie na obecność koronawirusa. Testy przeprowadzane są jako element przygotowań do wznowienia rozgrywek Bundesligi.

Łukasz Piszczek został zbadany na obecność koronawirusa

Od kilku tygodni spekuluje się, że Bundesliga będzie pierwszą z czołowych lig Europy, które skutecznie wznowią rozgrywki. By okazało się to możliwe, władze niemieckiej federacji powzięły szereg kroków mających zapewnić bezpieczeństwo uczestniczącym w meczach piłkarzom i pracownikom klubów. Każda z ekip musi przeprowadzić wśród swoich zawodników testy na obecność koronawirusa.

Kilka dni temu 1.FC Koeln poinformowało, że wynik badania wśród trzech członków klubu był pozytywny. Jak twierdzi “Bild” chorych jest dwóch piłkarzy i fizjoterapeuta, wszyscy jednak przechodzą infekcję bezobjawowo i już poddali się 14-dniowej kwarantannie. Poznaliśmy również wyniki badań innych drużyn, w tym Borussii Dortmund, której barwy reprezentuje Łukasz Piszczek.

Kluby Bundesligi przeprowadziły badania. Przygotowują się do wznowienia gry

Były reprezentant Polski, jak i wszyscy jego koledzy z westfalskiego klubu są zdrowi. Informację podała gazeta codzienna wydawana w Dortmundzie "Ruhr Nachrichten". Oprócz drużyny Piszczka, badania przeprowadziły do tej pory również Werder Brema, Eintracht Frankfurt, Bayer 04 Leverkusen i 1.FC Union Berlin. Wszystkie kluby potwierdziły, że nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań na COVID-19. Testy profilaktycznie mają zostać w najbliższych dniach powtórzone.

W Niemczech na chorobę wywoływaną przez koronawirusa zapadło do tej pory około 160 tysięcy ludzi, z czego 6 tysięcy zmarło.

Źródło: "Ruhr Nachrichten", " Bild"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News