Robert Lewandowski
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Maja 2020

Fatalne wieści dla Roberta Lewandowskiego. Polak straci fortunę

Robert Lewandowski w związku z pandemią koronawirusa stracił ogromne pieniądze. Przerwa w grze dużo kosztuje nie tylko kluby, ale i piłkarzy, którzy muszą godzić się na obniżkę pensji. Portal tribuna.com opublikował listę zawodników, którzy najbardziej odczuli cięcia. Polak znalazł się w czołówce zestawienia.

Robert Lewandowski należy do najlepiej opłacanych piłkarzy Bayernu Monachium. Jednak w sytuacji panującej pandemii koronawirusa, nawet on musiał pogodzić się z utratą części zarobków. Jak podał portal tribuna.com, jest to całkiem spora część.

Robert Lewandowski stracił ogromne pieniądze z powodu pandemii

Kilka tygodni temu Robert Lewandowski wraz z małżonką Anną, postanowili włączyć się do walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa i przekazali milion euro na pomoc jednoimiennym szpitalu zakaźnym na terenie Polski. Piękny gest kapitana reprezentacji Polski pomógł placówkom w codziennych zmaganiach z chorobą, która dotyka coraz szersze grono ludzi.

“Lewy” zdecydował się wesprzeć finansowo walczących z COVID-19 lekarzy mimo ogromnej obniżki pensji, z jaką spotkał się w ostatnim czasie. Piłkarze Bayernu w kwietniu zdecydowali, że zrezygnują z 20 procent kwot, jakie powinien wypłacić im klub, by pomóc mu w przebrnięciu trudnego czasu wywołanego pandemią. Niemiecki portal tribuna.com podał informację, ile dokłądnie pieniędzy stracili zawodnicy. Lewandowski znalazł się na szczycie zestawienia.

Wszyscy zawodnicy Bayernu musieli pogodzić się z obniżką wynagrodzeń

Tylko jeden piłkarz stracił więcej od polskiego napastnika. Philippe Coutinho, którego miesięczna pensja wynosi 2,1 miliona euro, zarobił mniej o 415 tysięcy. Robert Lewandowski, który co miesiąc może liczyć na wypłatę w wysokości 1,3 miliona euro, otrzymał kwotę pomniejszoną o 260 tysięcy.

W “najlepszej” trójce znaleźli się jeszcze ex aequo Thomas Mueller i Manuel Neuer, których pensja 1,25 miliona, została obniżona o 250 tysięcy euro. Pozostali zawodnicy Bayernu również otrzymali pomniejszone adekwatnie pensje. Na przykład Jerome Boateng i Thiago Alcantara zarobili o 200 tysięcy mniej od przyjętego 1 miliona euro, a Lucas Hernandez 215 tysięcy przy pensji 1,1 miliona.

W sumie na inicjatywie piłkarzy, władze monachijskiej ekipy były w stanie do tej pory zaoszczędzić 3 miliony euro.

Źródło: tribuna.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News