Łukasz Piszczek
Twitter Ruhr Nachrichten BVB
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Czerwca 2020

Arcyważna informacja dla fanów Łukasza Piszczka. Borussia Dortmund podjęła decyzję ws. zwolnienia trenera

Łukasz Piszczek i jego koledzy z Borussii Dortmund liczyli, że w tym sezonie uda im się przerwać kilkuletnią dominację Bayernu Monachium i sięgnął po upragnione mistrzostwo Niemiec. Tak się jednak nie stało, a zadecydowała porażka w bezpośrednim pojedynku tych drużyn. Pojawiło się wiele plotek odnośnie do przyszłości drużyny i trenera Luciena Favre’a. Władze klubu podjęły właśnie decyzję na temat dalszej współpracy z doświadczonym szkoleniowcem.

Łukasz Piszczek, który niedawno przedłużył o rok wygasającą umowę z Borussią Dortmund, po porażce z Bayernem Monachium musiał pożegnać się z marzeniami o tytule mistrzowskim. Władze klubu z Westfalii rozważały od tego momentu zmianę na stanowisku trenera i właśnie zakomunikowały swoją decyzję.

Łukasz Piszczek musiał pożegnać się z marzeniami o mistrzostwie Niemiec

Borussia Dortmund przez większą część sezonu 2019/2020 prezentowała się znakomicie. Piłkarze występujący w żółto-czarnych strojach wyglądali na drużynę, która może przerwać kilkuletnią dominację Bayernu Monachium i sięgnąć po mistrzostwo Niemiec. Losy rywalizacji rozstrzygnęły się właśnie w bezpośrednim starciu tych drużyn, gdzie lepsi okazali się Monachijczycy. Drużyna Roberta Lewandowskiego wypracowała przewagę punktową, którą jeszcze powiększyła w kolejnych meczach.

Po tej klęsce, bo za taką jest uważany brak mistrzostwa, pojawiło się wiele spekulacji na temat przyszłości trenera Luciena Favre’a. Doświadczony Szwajcar miał potencjalnie zostać zwolniony po sezonie i zastąpiony innym głośnym nazwiskiem. Mówiło się o kandydaturach Niko Kovaca zwolnionego kilka miesięcy temu z Bayernu oraz Jessego Marscha, trenera Red Bull Salzburg.

Lucien Favre będzie nadal trenerem Borussii Dortmund

Władze klubu z Dortmundu postanowiły jednak kontynuować współpracę z Lucienem Favrem. Ma on wypełnić obowiązujący do czerwca 2021 roku kontrakt. Z informacji podanych przez “Sport Bild” wynika, że 62-latek, którego zatrudnieniem była zainteresowana Sevilla, ma dostać kolejną szansę na zdobycie tytułu mistrza Niemiec. Po sezonie 2020/2021 zapadnie decyzja na temat dalszej współpracy.

Źródło: "Sport Bild"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News