Michael Schumacher
instagram.com/michaelschumacher
Autor Mateusz Wysokiński - 13 Czerwca 2020

Tragiczne doniesienia w sprawie Michaela Schumachera. Nie przejdzie ważnej operacji, słowa lekarza wywołują łzy

Michael Schumacher nie wróci już nigdy nie zdrowia? Legendarny kierowca Formuły 1, który kilka lat temu doznał groźnego upadku w trakcie jazdy na torze narciarskim od lat przebywa w szpitalu, a jego rodzina szuka opcji, jak przywrócić Niemca do pełni sprawności. Ostatnimi czasy głośno było o tym, że popularny "Schumi" przejdzie operację. Teraz jednak wiadomo, że do zabiegu nie dojdzie, a jego stan jest niemalże krytyczny.

Michael Schumacher jest uważany za jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. Jego osiągnięcia w barwach Ferrari zapisały się złotymi głoskami w historii sportu, a sam Niemiec stał się niekwestionowaną legenda. Niestety, od wielu lat sportowiec, który inspirował innych i pokazywał wielką formę leży w szpitalu, a jego rodzina szuka rozpaczliwie metod uleczenia swojego bliskiego. Ostatnimi czasy głośno było w sprawie pionierskiej operacji przeszczepu wykorzystaniem komórek macierzystych z serca do mózgu rajdowca. Niestety, do tej operacji nie dojdzie, a słowa lekarzy nie dają wielkich szans Schumacherowi na powrót do normalnego życia.

Michael Schumacher walczy o zdrowie i życie. Niestety, bezskutecznie

Według najnowszych doniesień, Niemiec jest jedynie zdolny do wykonywania pojedyńczych ruchów, jednak jego mózg, ani ciało nie pozwalają na większy wysiłek. W związku z tym, próbowano ostatnimi czasy przeprowadzić odważną i pionierską operację przeszczepienia komórek macierzystych byłego rajdowca z Ferrari. Niestety, szpital, który miał przyjąć niemieckiego mistrza skontaktował się z rodziną i powiedział, że jest to niemożliwe z powodu pandemii koronawirusa.

Sama rodzina Schumachera nie odniosła się do postanowienia szpitala i wydaje się, że z pokorą przyjęła jego decyzję o przełożeniu operacji. Może się jednak okazać, że i to leczenie nie pomoże. Lekarze twierdzą, że rajdowiec już nigdy nie wróci do normalnego życia.

Michael Schumacher nie wróci do normalnego życia? Przerażające słowa lekarzy

O tym, że Micheal Schumacher już na zawsze pozostanie niepełnosprawnym przekonany jest m.in. Nicola Acciarii. Słynny włoski neurochirurg odniósł się do stanu zdrowia kierowcy w wydzie z pismem "Contro Copertina".

- Michael cierpi na zanik mięśni i osteoporozę. Ma także szereg zmian organicznych. Teoretycznie będzie w stanie stanąć na nogach, ale nigdy nie wróci do normalnego życia. Zmiany w strukturach mięśni są nieodwracalne. Skutków tak ciężkiego urazu mózgu nie da się odwrócić. W tej chwili to już inna osoba niż ta, którą wszyscy zapamiętali - powiedział lekarz na łamach pisma.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News