Michal Doleżal
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Stycznia 2021

Michal Doleżal podał skład reprezentacji Polski na konkurs drużynowy. Nie brakuje wielkich niespodzianek

Michal Doleżal ogłosił skład polskiej reprezentacji na sobotni konkurs drużynowy w Zakopanem. Czeski trener naszych skoczków zdecydował się na dość niespodziewane zestawienie naszych skoczków. W zespole zobaczymy m.in.  Andrzeja Stękałę, który świetnie poradził sobie w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego. 

  • Po zakończeniu piątkowych kwalifikacji Michal Doleżal podał ważną informację
  • Trener reprezentacji Polski ogłosił skład na konkurs drużynowy w Zakopanem
  • Szkoleniowiec zdecydował się na dokonanie pewnych zmian w polskim składzie

Michal Doleżal po zakończeniu piątkowych kwalifikacji do niedzielnego konkursu indywidualnego, podał skład polskiej kadry na sobotnie zawody drużynowe. Szkoleniowiec zdecydował się postawić na zawodników, którzy znajdują się aktualnie w najlepszej dyspozycji. Dokonał także zmiany w kolejności, w jakiej skakać będą Polacy.

Michal Doleżal podał skład kadry na konkurs drużynowy w Zakopanem

W piątek odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na starcie obejrzeliśmy siedmiu polskich skoczków. Wszyscy nasi reprezentanci wywalczyli awans.

Niestety już kilka minut po zakończeniu rywalizacji pojawił się pilny komunikat na temat Piotra Żyły. Kontrola sprzętu przeprowadzona po skoku 33-latka wykazała, że jego kombinezon był niezgodny z przepisami. Żyła został tym samym zdyskwalifikowany.

Skoczek zajął 23. miejsce w kwalifikacjach, ale z uwagi na dyskwalifikację nie będzie mógł wystąpić w niedzielnych zmaganiach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by pomógł swoim kolegom w rywalizacji drużynowej. Ta odbędzie się już w sobotę.

Trener Michal Doleżal po zakończeniu piątkowych skoków ogłosił, kto znalazł się w składzie polskiej kadry na konkurs drużynowy. Czeski szkoleniowiec postawił na zawodników, którzy radzą sobie zdecydowanie najlepiej w tym sezonie. W sobotę wystartują wspomniany Piotr Żyła, Kamil Stoch, Andrzej Stękała i Dawid Kubacki.

Polacy w najsilniejszym składzie powalczą o zwycięstwo w Zakopanem

Polacy pojawią się na skoczni dokładnie w takiej kolejności. Może to nieco dziwić, gdyż Kamil Stoch zaprezentuje się już w drugiej, znacznie słabszej grupie zawodników. Lider naszej kadry zwykle kończył skoki Polaków.

Szansę występów otrzymał również Andrzej Stękała. 25-latek w ostatnich tygodniach prezentuje się z bardzo dobrej strony. Wysoką formę potwierdził także w piątek. W kwalifikacjach zajął trzecie miejsce, najwyższe z Polaków.

W sobotnich zawodach wystartuje dziewięć reprezentacji narodowych. Rywalami Polaków będą Austria, Norwegia, Niemcy, Japonia, Słowenia, Rosja, Szwajcaria oraz Finlandia. Polacy w tej chwili są liderami Pucharu Narodów. O osiemnaście punktów wyprzedzają Norwegów.

Źródło: Sport.pl

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News