Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Stycznia 2021

Skandal w Zakopanem. Piotr Żyła zdyskwalifikowany z konkursu. Wykazano poważny błąd

Piotr Żyła zajął 23. miejsce w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Dało mu to oczywiście awans do zawodów, jednak wiecznie uśmiechnięty skoczek niedługo cieszył się ze świadomości, że powalczy o koljne punkty klasyfikacji generalnej. Kilkanaście minut po zakończeniu kwalifikacji wydano komunikat, w którym organizatorzy przekazali, że Piotr Żyła został zdyskwalifikowany i nie wystąpi w niedzielnych zawodach.

  • W piątek o godzinie 18:00 w Zakopanem odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu PŚ
  • Na Wielkiej Krokwi stawiło się siedmiu polskich skoczków
  • Biało-Czerwoni w komplecie wywalczyli awans do niedzielnych zawodów
  • Tuż po zakończeniu rywalizacji okazało się, że Piotr Żyła został pilnie zdyskwalifikowany, co oznacza, że nie wystąpi w zawodach

Piotr Żyła podobnie jak szóstka pozostałych reprezentantów Polski, których desygnował do udziału w kwalifikacjach do konkursu PŚ w Zakopanem Michal Doleżal, zakwalifikował się do niedzielnej rywalizacji. Niestety już kilka minut po zakończeniu piątkowych kwalifikacji okazało się, że skoczek z Wisły został zdyskwalifikowany. Popełnił on poważny błąd.

Piotr Żyła zdyskwalifikowany z konkursu w Zakopanem!

W piątek o godzinie 18:00 na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata. Na starcie ujrzeliśmy siedmiu Polaków. Wszyscy oddali skoki, które dały im prawo startu w niedzielnych zawodach.

Najlepiej z naszych skoczków zaprezentował się Andrzej Stękała, który zajął trzecie miejsce. Wygrał Japończyk Yukia Sato. Znacznie poniżej oczekiwań skoczyli Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Triumfator Turnieju Czterech Skoczni osiągnął 123,5 metra i zakończył kwalifikacje dopiero na 19. miejscu. O metr dalej wylądował Żyła, ale uplasował się ostatecznie jeszcze niżej niż Kamil Stoch. Dopiero 23. miejsce to spore rozczarowanie dla fanów sympatycznego skoczka.

Mimo słabszych skoków wszyscy reprezentanci Polski uzyskali awans do niedzielnego konkursu. Niestety już kilka minut po zakończeniu rywalizacji na skoczni, organizatorzy wydali komunikat, który zszokował polskich kibiców.

Piotr Żyła popełnił poważny błąd. Organizatorzy wykluczyli skoczka

Organizatorzy zakopiańskich zawodów poinformowali, że Piotr Żyła został zdyskwalifikowany z kwalifikacji, a co za tym idzie, nie wywalczył awansu do niedzielnego konkursu. 33-letni skoczek nie będzie mógł wystąpić w konkursie indywidualnym.

Okazało się, że Piotr Żyła popełnił na starcie w piątkowej sesji kwalifikacyjnej poważny błąd. Jak się dowiedzieliśmy, został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. To wielki cios dla skoczka, jak i dla jego wiernych kibiców.

W sobotę Piotr Żyła będzie natomiast mógł wziąć udział w zawodach. Odbędzie się konkurs drużynowy. Skoczek z Wisły ma skakać jako pierwszy w polskiej drużynie.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News