Przeprosiny Marcin Gortat
Piotr Żyła
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Stycznia 2021

Piotr Żyła zabrał głos po dyskwalifikacji. Niespodziewane słowa skoczka (FOTO)

Piotr Żyła bardzo pechowo zakończył udział w piątkowych kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego w Zakopanem. Skoczek zajął dopiero 23. miejsce, a kilka minut później został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Ulubieniec kibiców nie kazał im długo czekać na swój komentarz całego zamieszania. Zamieścił specjalny wpis w mediach społecznościowych, w którym odniósł się do pechowego wydarzenia.

  • Piotr Żyła został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego w Zakopanem
  • Kontrola sprzętu po skoku Polaka wykazała, że jego kombinezon był niezgodny z przepisami
  • Ulubieniec polskich kibiców skomentował zamieszanie w mediach społecznościowych

Piotr Żyła nie wystartuje w niedzielnym konkursie w Zakopanem. Skoczek został zdyskwalifikowany podczas piątkowych kwalifikacji za niezgodny z przepisami kombinezon. Żyła zdążył już w charakterystyczny dla siebie sposób skomentować całe zamieszanie.

Piotr Żyła skomentował dyskwalifikację z konkursu w Zakopanem

W piątek na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Wygrał je Japończyk Yukiya Sato. Najlpeszy z Polaków okazał się Andrzej Stękała, który zajął trzecie miejsce.

W sumie w kwalifikacjach wystartowało siedmiu reprezentantów Polski. Wszyscy oddali skoki, które pozwoliły im awansować do niedzielnego konkursu. Niestety szybko okazało się, że skład naszej kadry zostanie uszczuplony.

Piotr Żyła został zdyskwalifikowany po kontroli sprzętu. 33-letni skoczek tym samym nie wystąpi w niedzielę na zakopiańskim obiekcie. Sam Żyła nie chciał na świeżo komentować zdarzenia. Więcej szczegółów podał trener naszej reprezentacji Michal Doleżal.

- Piotrek dostał dyskwalifikację za kombinezon. Nie zagrał centymetr w biodrze - powiedział opiekun naszej kadry w rozmowie z Onet Sport. Piotr Żyła wystąpi natomiast już jutro w konkursie drużynowym. Oprócz niego w składzie Polski znaleźli się Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała.

Skoczek opublikował wymowne zdjęcie. Fani natychmiast zareagowali

Kibice w końcu doczekali się również komentarza samego Piotra Żyły. Skoczek postanowił odnieść się do zamieszania na swoim Instagramie. Ulubieniec Polaków skomentował incydent w swoim stylu, czyli dość humorystycznie.

- Hmmm, no wolna niedziela. Ale jutro walczymy team - napisał Żyła pod fotografią, na której widać go wyraźnie zdziwionego, drapiącego się po głowie. Fani szybko zareagowali na wpis skoczka i okazali mu wsparcie.

Piotr Żyła

“Szkoda, ale trzymam kciuki za jutro! Powodzenia!”, "Jutro łogień Piotrek! Trzymamy kciuki", "Nie załamuj się Piotrek, jutro pokażesz im, na co cię stać", "Zawody bez pana Żyły to nie zawody", "Będzie dobrze!!! Jutro walczyć proszę!" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się pod zdjęciem opublikowanym przez skoczka.

Źródło: Instagram

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News