Piotr Żyła
screen - twitter.com/sport_tvppl
Autor Mateusz Dziubiński - 31 Stycznia 2021

Piotr Żyła żartuje z rywali Polaków. Zdradził ich sekret (WIDEO)

Piotr Żyła zaprezentował się z bardzo dobrej strony w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Willingen. Reprezentant Polski zajął 9. miejsce i był tym samym jednym z trzech podopiecznych Michala Doleżala, którzy zdołali zakończyć zmagania w najlepszej dziesiątce zawodów. Po konkursie Żyła stanął przed kamerami telewizyjnymi i w przekomiczny sposób zdradził, jaka jest recepta na sukces rewelacyjnie skaczących Norwegów. Skoczek rozbawił wszystkich do łez.

  • W sobotę Polscy skoczkowie wzięli udział w zawodach Pucharu Świata w Willingen
  • Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce
  • Zwyciężył Halvor Egner Granerud przed Danielem Andre Tande
  • Po zawodach Piotr Żyła udzielił wywiadu TVP Sport, w którym żartobliwie zdradził, co stoi za świetnymi skokami Norwegów

Piotr Żyła udzielił wywiadu, który kolejny raz stał się hitem internetu. Tym razem ulubieniec polskich kibiców postanowił zdradzić im, dlaczego Norwescy skoczkowie osiągają w tym sezonie tak dobre rezultaty. 34-latek wyjawił tajemnicę ich sukcesu.

Piotr Żyła rozbawił Polaków do łez po konkursie w Willingen

W sobotę odbyły się kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem najlepsi skoczkowie globu rywalizowali na słynnej skoczni Muehlenkopfschanze w Willingen. Najlepszy okazał się Halvor Egner Granerud.

Norweski skoczek wyprzedził swojego rodaka Daniela Andre Tande, a także Kamila Stocha, który zajął trzecie miejsce. W najlepszej dziesiątce zawodów mieliśmy jeszcze dwóch Polaków. Piąty był Dawid Kubacki, a na dziewiątym miejscu uplasował się Piotr Żyła.

Po zakończeniu konkursu Piotr Żyła udzielił wywiadu dla TVP Sport. W trakcie rozmowy skoczek został zapytany o wyśmienitą formę Norwegów. Dziennikarz TVP zauważył, że w ostatnich czterech konkursach indywidualnych Norwegowie zajęli aż 7 z 12 miejsc na podium.

- Mają formę, skaczą fest- odpowiedział Żyła. Dziennikarz postanowił dopytać skoczka, czy wie on, co jest tajemnicą wyśmienite formy Norwegów. "Kombinują coś z kombinezonami?" - zapytał. Piotr Żyła źródła sukcesu doszukał się w czymś zupełnie innym.

Piotr Żyła zdradził tajemnicę sukcesu Norwegów. Zabawny żart polskiego skoczka

- Wydaje mi się, że... zaczęli jeść paprykę- powiedział Żyła i po chwili zaczął się głośno śmiać. Ulubieniec tysięcy Polaków dodał, że sam przed niedzielnymi zawodami spróbuje tej metody. Żartował, że po takim “dopingu” pobije rekord skoczni należący od piątku do Klemensa Murańki.

- Podpatrzyłem ich. Też się tego najem i będę leciał. Rekord Klimka Murańki jest zagrożony - śmiał się skoczek. Nagranie z wywiadem Żyły szybko podbiło internet.

Okazję do zapowiadanego pobicia rekordu skoczni w Willingen Piotr Żyła będzie miał już w niedzielę. Drugi konkurs indywidualny rozpocznie się o godzinie 16:15. Wcześniej skoczkowie wezmą udział w kwalifikacjach o 14:45.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News