Premier League
Youtube Manchester United
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Kwietnia 2020

Najpiękniejszy gol w historii Premier League. Komentator nie mógł uwierzyć własnym oczom, stadion oszalał (WIDEO)

Premier League to zdaniem wielu najlepsza liga świata. Kluby z Anglii zawsze są faworytami w rozgrywkach europejskich pucharów, a ich składy wypełnione są największymi piłkarskimi gwiazdami. Jedna z największych legend wyspiarskiej ligi to Wayne Rooney, który przeszedł do historii jako strzeleć wyjątkowej bramki.

Kibice Premier League niemal dekadę temu byli świadkami niesamowitego wyczynu Wayne’a Rooneya. Ówczesny napastnik Manchesteru United zdobył bramkę w derbowym starciu z City. Sposób, w jaki tego dokonał, przeszedł do historii angielskiej piłki.

Premier League. Kibice wspominają niesamowitą bramkę Rooneya

12 lutego 2011 roku doszło do derbowego starcia między drużynami z Manchesteru. United jeszcze pod wodzą sir Alexa Fergusona podejmowały rosnące w siłę City. “Czerwone Diabły” w tamtych czasach wciąż były postrachem ligi i Europy. W sezonie 2010/2011 ekipa z Old Trafford sięgnęła po tytuł mistrza Anglii i zagrała w finale Champions League, gdzie uległa Barcelonie 1:3. Rok 2011 zostanie jednak zapamiętany przez fanów United głównie z niesamowitej bramki, jaką podczas wspomnianych derbów z odwiecznym rywalem zdobył Wayne Rooney. Znajdujący się w topowej formie napastnik zdobył bramkę, która zapisała się nie tylko w historii klubu, ale i całych rozgrywek Premier League.

Do 78. minuty spotkania utrzymywał się remis 1:1 po bramkach Naniego dla United i Davida Silvy dla “The Citizens”. Wtedy też, wspomniany Portugalczyk posłał precyzyjne podanie w pole karne do Rooneya. Napastnik nie zastanawiając się długo, wyskoczył do wysoko szybującej piłki i umiejętnie układając ciało, zdołał oddać absolutnie fantastyczny strzał przewrotką niemal wprost w okienko bramki Josha Harta. Golkiper mógł tylko odprowadzić futbolówkę wzrokiem. Drużyna gospodarzy po tej cudownej bramce wygrała ostatecznie 2:1.

Przewrotka Wayne’a Rooneya została najpiękniejszą bramką w historii Premier League

Po roku od tego pamiętnego meczu Premier League zorganizowała konkurs na najpiękniejszego gola w historii ligi. Trafienie Rooneya zdobyło ponad ¼ wszystkich oddanych głosów! W pokonanym polu zostały między innymi niesamowity gol Dennisa Bergkampa przeciwko Newcastle z 2002 roku, czy też Thierry’ego Henry'ego z pojedynku właśnie z Manchesterem United, gdy wolejem sprzed pola karnego, ustawiony tyłem do bramki, przelobował Fabiena Bartheza.

"Dorastałem oglądając Premier League, dlatego to świetne uczucie, że właśnie to mój gol został wybrany najlepszym w historii. Na liście było wiele fajnych bramek, które jako dziecko oglądałem w salonie: gol Alana Shearera, Tony'ego Yeboaha, Paulo di Canio, czy też Davida Beckhama. To dla mnie zaszczyt być w takim zestawieniu, a zwycięstwo w takim plebiscycie to powód do dumy. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy na mnie głosowali" - powiedział po ogłoszeniu werdyktu Rooney.

Bramka Anglika przeszła do historii i po dziś dzień wspominana jest z rozrzewnieniem przez kibiców “Czerwonych Diabłów”. Kolejni napastnicy próbują zaś pobić niesamowity wyczyn legendy.

Źrodło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News