Real Madryt Warta Poznań
materiały prasowe/ fot: Piotr Leśniowski
Autor Łukasz Kowalski - 15 Września 2020

Wychowanek Realu Madryt zagra w Polsce. Zaskakujący ruch drużyny z Ekstraklasy

Real Madryt słynie ze świetnego szkolenia. Wychowankowie Królewskich są czołowymi postaciami wielu najlepszych zespołów na Starym Kontynencie. Już niedługo kibice polskiej Ekstraklasy będą mieli okazję podziwiać jednego z nich. Zaskakujący transfer we wtorek ogłosił beniaminek polskiej ligi.

Real Madryt od ponad stu lat jest uważany za jeden z najlepszych klubów piłkarskich na świecie. Królewscy słyną nie tylko ze zdobywania kolejnych trofeów, ale także ze świetnej pracy z młodzieżą. Kibice mogą podziwiać wychowanków Realu w wielu topowych drużynach na świecie.

Real Madryt wyszkolił piłkarza polskiego klubu

Już niebawem i kibice z Polski będą mogli podziwiać jednego z wychowanków słynnej akademii Realu Madryt. We wtorek beniaminek Ekstraklasy, Warta Poznań poinformowała, że drużynę wzmocnił 23-letni napastnik Mario Rodriguez. Hiszpan dołączył do Zielonych na zasadzie wolnego transferu,

Rodriguez przez całą swoją juniorską karierę był związany z Realem Madryt. Przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia Królewskich, ale nie miał okazji zadebiutować w pierwszym zespole. Z zespołu 34-krotnych mistrzów Hiszpanii odszedł w 2017 roku, a ostatni sezon spędził w Granadzie, w której zaliczył występ w La Liga.

Hiszpan na być receptą na nieskuteczność piłkarzy Piotra Tworka. Poznaniacy w trzech meczach obecnego sezonu Ekstraklasy nie strzelili jeszcze żadnego gola i z dorobkiem jednego punktu zajmują czternaste miejsce w tabeli. Rodriguez związał się z Wartą dwuletnim kontraktem.

Zaskakujący transfer Warty Poznań

- Jestem dumny z tego, że zostałem pierwszym Hiszpanem w długiej historii Warty Poznań. Teraz nie mogę się już doczekać pierwszego treningu z drużyną, co mam nadzieję, nastąpi już w środę. Jestem bardzo ambitnym człowiekiem i bardzo chcę pomóc drużynie w osiąganiu celów - powiedział 23-latek cytowany przez stronę klubu.

- Gdy pojawiła się oferta z Warty Poznań, spodobał mi się pomysł, by przenieść się do Polski. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które powiedziały mi, że Ekstraklasa jest bardzo dobrą ligą do tego, żeby pokazać swoje umiejętności i dalej się rozwijać. Dlatego uważam, że to bardzo dobry krok w mojej karierze. Jestem dumny, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań i będę robił teraz wszystko, co potrafię, żeby być wzmocnieniem drużyny - dodał.

Rodriguez okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał już niedzielę podczas derbowego starcia z Lechem Poznań.

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News