Reprezentacja Polski Guilherme
Tomasz Radzik/East News
Autor Piotr Bernaciak - 1 Kwietnia 2020

Brazylijczyk w reprezentacji Polski? Piłkarz polskiego klubu mógł zagrać w drużynie Nawałki

Reprezentacja Polski nadal korzysta z usług zawodników naturalizowanych. W przeszłości było ich więcej, a obecnie w drużynie pojawia się Thiago Cionek. Okazuje się jednak, że w zespole narodowym mógł wystąpić jeszcze jeden Brazylijczyk.

Reprezentacja Polski w przeszłości bardzo często korzystała z usług piłkarzy naturalizowanych. Wśród nich znalazł się między innymi Roger Guerreiro, który pojawił się w naszej drużynie narodowej jako Brazylijczyk, ale również między innymi Ludovic Obraniak, Damien Perquis i Eugen Polański, czyli piłkarze o polskich korzeniach. Od pewnego czasu w naszej kadrze nie ma jednak zbyt wielu naturalizowanych piłkarzy.

Teraz dowiadujemy się, że w naszej drużynie mógł pojawić się jeszcze jeden naturalizowany piłkarz. Do zespołu Adama Nawałki mógł dołączyć kolejny Brazylijczyk. Jego angaż w zespole przygotowującym się do mistrzostw świata byłby dla polskich kibiców niemałym zaskoczeniem.

Reprezentacja Polski mogła przyjąć kolejnego Brazylijczyka

Do polskiej drużyny narodowej mógł dołączyć Guilherme. Brazylijczyk występował w Legii Warszawa przez wiele lat i grał na wysokim poziomie i mógł nawet ubiegać się o polskie obywatelstwo. Ostatecznie jednak piłkarz nie zdecydował się na pozostanie w naszym kraju i przeniósł się do Turcji, a teraz jest jedną z prawdziwych gwiazd tamtejszej ligi.

- Wiem, że trener Stanisław Czerczesow spotykał się z Adamem Nawałką, który wyrażał się na mój temat bardzo pozytywnie. Szansa gry w polskiej reprezentacji byłaby świetną rzeczą, ale w tej chwili nie muszę się już nad tym zastanawiać - twierdzi Guilherme w wywiadzie dla TVP Sport.

Reprezentacja Polski szukała kolejnych wzmocnień

Guilherme z pewnością byłby wzmocnieniem ekipy Adama Nawałki, która przygotowywała się do mundialu w Rosji. Nie od dzisiaj skrzydła są naszym problemem, a kolejny zawodnik o wysokiej jakości na tej pozycji mógłby nieco poprawić sytuację.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News