Wojciech Szczęsny
instagram.com/wojciechszczesny
Autor Mateusz Wysokiński - 29 Marca 2020

Piękny gest Wojciecha Szczęsnego. Zrezygnował z fortuny, żeby pomóc. Wielkie brawa

Wojciech Szczęsny znalazł się na ustach całych Włoch. Bramkarz reprezentacji Polski przeznaczył fortunę na pomoc swojemu klubowi w obliczu epidemii. Takiej postawy ze strony reprezentanta Polski się nie spodziewaliśmy. Mowa bowiem o milionach euro.

Wojciech Szczęsny pokazał dzisiaj prawdziwą klasę. Wydawać by się mogło, że świat piłki nożnej jest już całkowicie skomercjalizowany i w wielkiej grze liczą się tylko wielkie pieniądze. Nie jest to do końca prawdą, o czym przekonać się możemy, patrząc na gest reprezentanta Polski. Kadrowicz Jerzego Brzęczka wyrzekł się wielkich pieniędzy, aby uratować legendarny klub ze stolicy Piemontu. Mowa tutaj o kwotach sięgających wielu milionów złotych.

Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężkiLegenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężkiCzytaj dalej

Wojciech Szczęsny zrzekł się milionów. Wszystko dla Juventusu

Okazuje się, że w ciągu ostatniej doby w Juventusie doszło do uchwalenia nowych zarządzeń w trakcie epidemii koronawirusa. Piłkarze zrzekli się części swoich pieniędzy tak, aby pomóc przetrwać "Starej Damie" ciężkie chwile. Swoich pieniędzy wyrzekł się także Szczęsny, za co on i jego koledzy dostali podziękowania od władz klubowych.

- Juventus ogłasza, że ze względu na obecny globalny stan zagrożenia zdrowia uniemożliwiający prowadzenie działalności sportowej, osiągnął porozumienie z graczami i trenerem pierwszej drużyny odnośnie ich wynagrodzenia za pozostałą część bieżącego sezonu. Porozumienie przewiduje zmniejszenie ich pensji o kwotę równą miesięcznym wypłatom w marcu, kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. W najbliższych tygodniach zostaną zawarte osobiste porozumienia z zawodnikami i trenerem, zgodnie z wymogami obecnych przepisów prawnych. W wyniku osiągniętego porozumienia klub zaoszczędzi około 90 mln EUR w swoim budżecie za sezon 2019/2020. Chcielibyśmy podziękować zawodnikom i trenerowi za ich zaangażowanie w trudnym momencie - brzmi treść oficjalnego stanowiska włoskiego klubu.

PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)PZPN odtajnił nieznane szczegóły na temat pracy Jerzego Brzęczka. Kibice nie mogą uwierzyć (WIDEO)Czytaj dalej

Szczęsny stracił miliony

Według doniesień medialnych, były bramkarz Arsenalu Londyn zrezygnował z kwoty 2,2 miliona euro, z 7 milionów euro, które gwarantowała mu nowa umowa z Juventusem. Portfel Polaka będzie szczuplejszy więc o 10 milionów złotych, jednak sam bramkarz zdecydował się na pomoc Juventosowi, czym zyskał sobie uznanie wszystkich kibiców na Półwyspie Apenińskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
  2. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  3. Marcin Najman wyzwany na kolejną walkę. Jego przeciwnik zaskoczy wszystkich kibiców
  4. Juventus Turyn podjął decyzję w sprawie przyszłości klubu. Pilny komunikat mistrza Włoch
  5. Real Madryt podjął decyzję ws. transferu Lewandowskiego. Teraz nie ma już odwrotu
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News